Zvládnete vyriešiť túto starú sovietskú úlohu? Dá vám skutočne zabrať, budete sa musieť sústrediť na 100%

Pokiaľ ste dychtiví po nových vedomostiach a skúsenostiach, v dnešnej dobe sú pre vás otvorené široké príležitosti a možnosti. Informácie ľahko nájdete na internete, môžete absolvovať on-line kurz na určité témy s najlepšími učiteľmi alebo si môžete na youtube pustiť rôzne prednášky domácich či zahraničných vedeckých hlavičiek.

Niekedy sa zdá, že vďaka takémuto množstvu informácii by moderní ľudia mohli byť inteligentnejší ako ich starí rodičia. Ale je to skutočne tak? Dokážeme prekonať inteligenciu našich príbuzných z predchádzajúcich generácii?

Aby sme mohli porovnať generácie, pokúsme sa vyriešiť jeden zaujímavý problém, ktorý bol raz publikovaný v jednom zo sovietskych časopisov. Varujeme: budete musieť zapojiť hlavu na plný výkon, inak to vzdáte.

Na fotke môžete vidieť ľudí, ktorí sú zaneprázdnení svojimi záležitosťami. Niekto čistí ryby, niekto sekne drevo a niekto pošíva oblečenie. UPOZORNUJEME: každá otázka ma svoju logickú odpoveď ( no nebude to také ľahké )

1.Odpovedz, už dlho prší v tejto oblasti?
2. Vidíte na bezoblačnej oblohe letieť lietadlo? Do akého mesta vezie pasažierov?
3. Ľudia si nevybrali toto miesto len tak pre nič-za nič. V studenej vode je určite veľa chutných rýb. Ale ktorým smerom tečie rieka?
4. Taktiež sa zdá, že si mladí ľudia vybrali dobré miesto na odpočinok. Ale sú skúsení? Čo si myslíš?
5. Na brezách je natiahnuté lano na ktorom sa suší bielizeň. Stihne uschnúť do západu slnka?
6. Jeden z chlapov čistí veľkú a chutnú rybu. Ale kto zo skupiny ju chytil?
7. Na samotnom dne rieky, blízko vody, rastie slnečnica. Dokážete povedať do akej výšky bude rásť?

Súhlasíme s tým, že problémy nie sú jednoduché. Varovali sme ťa, že budeš potrebovať veľa úsilia na nájdenie odpovedí. No čo, zvládli ste odpovedať na tieto otázky? Ak áno, blahoželáme. Teraz vám napíšeme správne odpovede.

1. Na mieste, kde sa nachádzajú mladí ľudia, dlho nepršalo. Inak by miesto bolo zaplavené a na mokrej pôde by sa nedokázali utáboriť.
2. 
Lietadlo nie je dopravné, pretože sa používa v poľnohospodárstve, vyzerá to, že rozprašuje hnojivo.
3. Smer prúdu môžeme určiť vďaka plavákom.
4. Je veľmi nepravdepodobné, že turisti sú skúsení. Mladý muž má príliš dlhé lano a nepohodlne sa mu šije. Mladý muž, ktorý štiepe drevo, je príliš blízko otvoreného ohňa a nadýcha sa zlého vzduchu.
5. Môžeme usúdiť pri pohľade na oblečenie na šnúre, že fúka silný vietor.
6. Nikto. Ryba je kúpená, vďaka nej môžeme zistiť, že je to morská ryba a na obrázku je znázornená rieka. Ukázalo sa, že mladým ľudom je jedna ryba málo, tak sa snažia chytiť ďalšie.
7. Slnečnica už rásť nebude. Zdá sa, že ju niekto vytiahol zo zeme a položil na hromadu odpadkov. Ak by bola živá a rástla by, jej horná časť by smerovala k slnku. Vďaka tieňu, ktorý hádže slnečnica na zem to vyzerá, že nakláňa hlavu opačným smerom od slnka.

Sovietsky ľud ľahko dokázal vyriešiť takéto hádanky.  A aké skóre máte vy? Napíšte do komentárov.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com