Zrada alebo nevera od partnera je vždy bolestivá. Tieto dôvody by ste mali zvážiť, či mu odpustíte!

Zrada je vždy bolestivá. Keď sa všetko prevalí, pocity, ktoré ste k danej osobe cítili sa zmenia – cítite hnev, sklamanie, bojujete sami so sebou, lebo na jednej strane chcete, aby bolo všetko ako predtým, no na druhej strane vyhráva vaša hrdosť. Pokúsme sa pochopiť, prečo ľudia podvádzajú.

Nezačína sa to na začiatku vzťahu. Vždy je tu nejaký dôvod alebo predpoklad prečo k tomu dochádza. Je to len také krátke prechodné obdobie, na ktoré muž/žena zabudne, alebo je to túžba začať nový vzťah?

 

Ako odpustiť neveru:
Nevera je nevera. Môže to byť len chvíľkové zatemnenie mysle, ale môže byť aj trvalá. Ak je to prvá možnosť a vy máte rady svojho partnera, neveru by ste mali odpustiť a všetko si vysvetliť. Ak je však nevera trvalá, prečo ste ešte v takomto negatívnom vzťahu? Nevera je signál, že niečo nie je vo vzťahu v poriadku a obaja ste za to vinní.

1. Ak váš partner úprimne ľutuje, čo sa stalo, a presviedča vás, že už to neurobí, dajte mu druhú šancu. Ak sa to však zopakuje, tretiu by ste mu rozhodne dať nemali.
2. Ak ste sa rozišli, a potom ste sa dali znovu dokopy, no zistili ste, že počas „pauzy“ jeden z vás sa vyspal s niekým druhým, odpustite mu. Koniec koncov, vtedy ste neboli vo vzťahu, takže ste si nemuseli byť navzájom verní.

3. Zamyslite sa nad tým, či ste samé od seba neodstrčili svojho partnera. Možno ste mu nejak dali najavo, že ho neľúbite ako predtým. Potom ste sa spamätali, no bolo neskoro. Musíte uznať, že nevera bola len chvíľkovým impulzom. S najväčšou pravdepodobnosťou to urobil zo zúfalstva a túžbe dokázať si, že je ešte príťažlivý a chcel si tak zvýšiť sebavedomie. Mali by ste mu odpustiť.

4. Či odpustíte manželovi, milencovi či priateľovi neveru, je už na vás. V prípadoch, ktoré sme vyššie nespomenuli vám neodporúčame odpustiť partnerovi. Možno bude váš život ďalej pokojne plynúť, no bude to ťažké, lebo mu nebudete veriť tak, ako predtým.

Vernosť sa nerodí v tele, ale v duši a myslení. Muž, pre ktorého je druhá polovička dôležitejšia a drahšia ako všetky ostatné ženy na svete, ju nikdy nepodvedie. Ak váš vzťah ochladne, je lepšie sa rozísť, ako ubližovať jeden druhému.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com