Zoznam týchto čajov vám pomôže pri tažkostiach. Vedeli ste, že petržlenový čaj pomáha pri hypertenzií?

Čaj býva väčšinou akýmsi „symbolom“ zimy. Avšak, to celkom neplatí. Nadšenci po celom svete pijú tento nápoj každý deň. Niet sa čo čudovať, veď čaj nielenže osvieži ale aj lieči. To znamená, že u každého čaju môžeme nájsť nejaké liečivé bylinky a látky.

Predstavíme vám celkom bežné čaje, ktoré vám môžu pomôcť vyliečiť zdravotné problémy.

Zelený čaj:
Azda jeden z najznámejších a najbežnejších čajov. Vďaka pitiu zelenému čaju sa chránite pred vznikom rakoviny, dobre pôsobí na zhadzovanie tuku, predchádza srdcovým ochoreniam a mrtvici. Blahodárne účinky má aj na hladinu cholesteroli v krvi a zlepšuje imunitu.

Žihľavový čaj:
Je výborným „čističom“ pečene, čriev a taktiež aj žalúdka. Môže byť užitočným pomocníkom pri chrípke a horúčkach. Taktiež pomáha liečiť nevoľnosť, hemeroidy alebo anémiu.

Petržlenový čaj:
V dnešnej dobe veľmi „bežné“ a problematické ochorenia, ktoré trápia mnoho ľudí – vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak. Práve tento čaj ich pomáha znížiť. Je vhodný aj na rôzne alergie a opuchy. A navyše – podporuje močenie.

Harmančekový čaj:
Výborný protizápalový pomocník. Veĺmi vhodný pri kožných infekciách a zápaloch, používa sa ako obklad na postihnuté miesta. Zabraňuje bolesti hlavy a podporuje spánok. Môžte ho použiť aj pri prejavoch nádchy, chrípky alebo bolestiach brucha.

Ránhoj horský bylinný čaj:
Taktiež vhodný pri chrípke alebo pri problémoch s tráviacim traktom. Navyše je veľkým pomocníkom pri angíne. A vďaka čaju z tejto byliny vám bude aj viac chutiť!

Tymiánový čaj:
Pomáha pri nachladnutí a problémoch tráviaceho traktu, a to v prvom rade žlčníku. Pomáha bojovať proti nespavosti a eliminuje neprijemný zápach z ústnej dutiny.

Ibištekový čaj:
Úžasný pomocník pre dnešnú dobu! Tento skvelý čaj vám zníži cholesterol a aj krvný tlak. Zabraňuje únave a dodá vám energiu po zbytok dňa.

Ľubovník bodkovaný:
Je veľkým pomocníkom u ľudí, ktorí mávajú úzkosť, strach, depresiu.Pomáha predísť týmto neželaným stavom, navyše pomáha pri spaní. Nezabudnime, že vďaka nemu sa aj rany hoja rýchlejšie a vaše trávenie bude lepšie.

Bazalkový čaj:
Bazalku si vieme pestovať aj doma. Takže po tohto dobrého pomocníka nemusíte chodiť ďaleko. Ukľudní vám žalúdok, uľavuje pri chrípke, vhodný pre cukrovkárov, ktorí potrebujú znížiť krvný cukor. Pomáha pri artritíde a zlepšuje imunitu. Oháňa stres a navyše prospieva pri rozpúšťaní obličkových kameňov.

Mätový čaj:
Vhodný pri problŕmoch s bruchom. Zvyšuje chuť do jedla a následné trávenie. Pomáha pri ochoreniach dýchacieho ústrojenstva.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: vylectese.cz / bigstock.com

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com