Známy pediater šokuje: „60 až 70% rodičov sú slabosi! Rodičovská hlúposť spôsobuje deťom najväčšie utrpenie!

Peteris Klava, lotyšský pediater s 25 ročnou praxou, sa zaoberá nielen medicínou, ale aj psychológiou a vplyvom rodičov na dieťa. Svet šokoval svojím tvrdením, že deti sa nemocníc desia, pretože viac ako dve tretiny rodičov im dali taký príklad.

Slabošská generácia
Fyzická a psychická trauma zo vstupu do nemocnice, alebo na nemocničné oddelenie, sú naozaj obdivuhodné. Pritom je dokázané, že dieťa sa nemá čoho báť a pri pobyte v nemocnici to nejedno samo i zistí. Lekári, sestričky, ba dokonca aj súputníci malého pacienta mu pomôžu jeho strach prekonať a dokážu mu, že o nič nejde a na tomto mieste mu ľudia len pomôžu. Prečo sa deti nemocníc boja? Pretože pred nemocnicami odpadáva viac ako polovica rodičov a vo svojich deťoch tak budujú vedomie, že k lekárom netreba chodiť, lebo vzbudzujú strach.

Klava o rodičovskej hlúposti
„Rodičovská hlúposť spôsobuje deťom najväčšie utrpenie. Nevedia, ako s ňou bojovať, vedia len to, že nemocnica je nebezpečné miesto, kde mu budú chcieť ubližovať. Nemocnice a lekárov majú uchovaných ako zlých ľudí, pred ktorými je potrebné mať strach. A čo je ešte horšie, vnímajú nás ako tyranov a hlupákov, ktorí ich prepchávajú liekmi a chcú zničiť celý svet. “

Podľa vyjadrenia odborníka chodia práve deti do nemocnice zranené, ale nie na tele, ale na duši. Roztrasené pery a ustrašené tváre má chirurg vo dverách denne. Ako prvý uvidí bojazlivé dieťa a za ním rodičia sa smrťou a nenávisťou v očiach. Štatistiky pritom dokazujú, že prvé miesto v rebríčku usmrtených detí majú nehody. „Medzi ne patria najčastejšie otcovia, ktorí sa posadia za volant auta opití. Druhou najčastejšou príčinou úmrtí sú darčeky od otcov pre svojich synov, ktorí im už po dovŕšení pätnásteho roku života darujú skútre, či štvorkolky. „Šokuje lekár. Práve rodičia, ktorí sú z návštevy lekára celí bez seba, svojim deťom často k zraneniam dopomáhajú. O smrti nehovoriac.

„Sú to slabosi. Lekárov sa boja, ale v živote chodiť nevie. Druhou najčastejšou príčinou úmrtí detí sú utopenia. Najčastejšie k nim dochádza potom, čo ich rodičia nechajú v bazéne samé, alebo v starostlivosti súrodencov, ktorí sú mladší ako 15 rokov. „Informuje lekár. Veľa nehôd je spojených aj s drogami a alkoholom, ktoré majú tiež na svedomí nezodpovední rodičia. Pediatri a psychológovia sa zhodujú, že vo viac ako 95% prípadov stála za vyskúšaním drôg nevšímavosť alebo benevolentnosť rodičov. Len 5% sa na návykové látky dalo iba pod vplyvom kamarátov, bez toho aby o tom rodičia mali čo len tušenie.

Nedokážu im dať ani prvú pomoc
Lotyši pred pár mesiacmi realizovali výskum v celej Európe, ktorého cieľom bolo zistiť zodpovednosť rodičov za príčiny nešťastia, zranenia a nehôd svojich potomkov. Ukázalo sa, že až 70% rodičov malo na svedomí nešťastie, ktoré si vyžadovalo návštevu nemocnice a z nich len tretina dokázala svojim deťom podať prvú pomoc! Nehovoriac o tom, že do nemocnice vinníci nehôd neboli so svojimi deťmi schopní prísť.

Väčšinu tráum detí majú na svedomí ich rodičia. Príklad 7 ročného dievčatka, ktoré bolo smädné a otec ju poslal vziať si vodu do kuchyne. Výsledok bol, že dievča sa namiesto limonády napila chemikálie na dezinfekciu toalety. Tá bola totiž preliatá do fľaše od malinovky a uložená pod drezom v kuchyni. Dievčaťu transplantovali pečeň a na náročnú operáciu za 200 000 eur sa skladala celá jej rodina a blízki.

Emočné traumy
Práve emočné traumy, ktoré majú na svedomí rodičia, sú podľa pediatra metlou ľudstva. Deti si ich so sebou nesú až do dospelosti a od nich sa odvíja mnoho iných vecí v živote od správania k partnerovi, vlastným deťom, inštitúciám, ale aj mnoho iných a najmä drobných reakcií v každodennom živote. Či už rodičia dieťaťu emočné traumy zapríčinili priamo, alebo ich len živili v bezdôvodnom strachu, ponesú si to so sebou.

Zdravotný ani psychický stav, v akom dieťa vyrastá, sa totiž neodvíja od množstva povolených, sledovaných programov v televízii, ani sociálnych sietí. „Najlepším spôsobom, ako naučiť rodičia myslieť, je zmeniť zákony.“ Tvrdí Klava. Ľudia, ktorí sa o ne nedokážu postarať a naučiť ich plnohodnotne žiť, nemajú mať podľa rozčarovaných lekárov deti. „Ak svoje deti bijeme a zakazujeme im veci, ktoré robia len na základe toho, k čomu sme ich svojím neuváženým správaním podnietili, potom je na mieste sterilizácia, ako v rozvojových krajinách.“

V Nemecku bol naposledy realizovaný prieskum priorít mladých ľudí. Až 70% zúčastnených uviedlo v prvej desiatke priečok ako priority vzdelanie, zamestnanie, príjem, bývanie, multikultúrny rozvoj. Deti sa nachádzali až v druhej desiatke!

zdroj: prosvet.cz / pexels.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com