Známy herec Ady Hajdu naložil premiérovi Matovičovi: “Pán premiér, pre TOTO sa Slováci búria!”

Igor Matovič sa pre testovanie pohádal s vedcom Pavlom Čekanom, v ktorého laboratóriu pracuje aj syn Adyho Hajdu. Herec prehovoril o chaose v boji s pandémiou.

Keby náš premiér počúval týchto múdrych ľudí, myslím, že by tu nebola taká frustrácia tohto národa, radí Igorovi Matovičovi herec Ady Hajdu (57). Poznáme ho ako človeka, ktorý vždy srší spontánnosťou a dobrou náladou, počas zúriacej epidémie sa však radšej odsťahoval na chalupu mimo Bratislavy. Na Slovensko medzitým pricestoval jeho dvadsaťdvaročný syn Roman, ktorý študuje v britskom Glasgowe biochémiu. Vrátiť domov sa ešte počas prvej vlny rozhodol kvôli vedeckej praxi. Urobil dobre. Z jeho návratu sa tešil aj biochemik Pavol Čekan. Adyho syn tiež pomohol v jeho laboratóriu vyvinúť slovenské PCR testy.

Hercov syn sa médií stráni, tvrdí, že na rozhovory je ešte priskoro. A tak nám o ňom čo-to prezradil aspoň umelec. „Roman sa ešte vráti do školy, musí napísať záverečnú prácu. Zatiaľ je známy tým, že je môj syn,“ robí si žarty herec, ktorý potomka navštívil aj v práci. „Chcel som ho prekvapiť a ostal som prekvapený ja. Takto by malo vyzerať laboratórium, a to aj pre študentov,“ nadchýnal sa Ady, ktorý videl pracovať prevažne mladých ľudí.

Známy biochemik Pavol Čekan, ktorý vláde pred časom daroval 200-tisíc antigénových PCR testov, sa nedávno dostal do slovnej prestrelky s premiérom Igorom Matovičom. Vedec totiž otvorene hovoril o rizikách celoplošného testovania menej citlivými antigénovými testami na COVID-19. To sa predsedovi nepáčilo a naznačil, že odborník si háji iba „svoje“.

„Môj názor je jednoznačný, pán Čekan je vedec. Vedu robí niekoľko rokov a vytvára aj protirakovinové testy. Tak treba dôverovať lekárom a vedcom, nie tomu, kto uveril sám v seba. Keby počúval náš premiér týchto múdrych ľudí, myslím, že by tu nebola taká frustrácia tohto národa,“ myslí si umelec. Podľa neho premiér aktuálne vnáša chaos medzi ľudí. „Tí sa potom búria, lebo tomu nerozumejú. A následne idú počas zákazu protestovať bez rúšok. Ja by som im dal podpísať papier – aj keď to je taký ,Matovičov plán‘ -, že keď dostanú COVID-19, nebudú ošetrení. Bol by som zvedavý, čo by robili. Zachovali sa naozaj nezodpovedne.“

zdroj: pluska.sk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com