Známy fyzioterapeut predvedie jednoduché cviky na odstránenie bolesti krku a posilnenie svalov!

Evolúcia nás úžasne prispôsobila spôsobu života, ktorým ľudia žijú už tisícky rokov. Žiaľ, za posledných 100 rokov sa veľmi radikálne zmenil spôsob nášho života a evolúcia s tým, žiaľ, nedokázala držať krok.

Ľudia už tisíce rokov žijú veľmi aktívnym životným štýlom. Lov, zber surovín alebo práca na poli. Nehovoriac o kilometroch prejdených pešo z jedného miesta na druhé.

Teraz nás všade vozia autá a väčšinu času trávime v sede. Cez deň pracujeme za stolom a večer relaxujeme na pohovke. To všetko má veľmi negatívny vplyv na naše zdravie.

Jednou z obetí nášho nového životného štýlu je chrbtica, najmä krčná chrbtica. Mnoho ľudí sa sťažuje na bolesti chrbta spôsobené dlhodobým sedavým zamestnaním. Bohužiaľ, tieto príznaky sa časom len zhoršujú.

Pravidelné cvičenie prispôsobené našim schopnostiam by preto malo byť nevyhnutnou súčasťou nášho života. Ak máme pred cvičením akékoľvek obavy, mali by sme sa poradiť s lekárom alebo fyzioterapeutom, či je takéto cvičenie pre nás vhodné.

Nižšie by sme vám chceli predstaviť sériu cvičení, ktoré predstavil fyzioterapeut Maciej Wilkanowski. Tieto cvičenia slúžia na prevenciu bolesti chrbta. Môžu tiež pomôcť pri menších bolestiach. Ak je bolesť silná, mali by ste sa obrátiť na odborníka.

Pozrite si tieto jednoduché cvičenia a nezabudnite ich poslať ďalej!

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com