Znaky, ktoré indikujú, že si ruinujete život bez toho, aby ste o tom vedeli…

Ak sa nechcete jedného dňa zobudiť a uvedomiť si, že vás život vôbec nebaví, určite si tento článok prečítajte a zbavte sa svojich zlých návykov. Prinášame vám zoznam 4 znakov, ktorým by ste mali venovať pozornosť, pretože prinášajú negatívne pocity do vašich životov.

Máte okolo seba zlých ľudí:
Žijeme príliš rýchlo život. Bojíme sa byť sami, pretože nikto sa nechce cítiť osamelý. Pokúšame sa čo najskôr zmeniť situáciu, prijímať rozhodnutia, ktoré môžu mať vplyv na našu budúcnosť. No nie príliš veľa ľudí dokáže pochopiť, že aj taká osamelosť môže byť naozaj užitočná. Neuháňajte sa. Rýchly životný štýl vás môže vyčerpať. Analyzujte svoju minulosť. Buďte na chvíľu sám a premýšľajte, uvedomujte si, čo vás skutočne inšpiruje, čo chcete dosiahnuť a akými ľuďmi sa chcete naďalej obklopovať.

Nedávate najavo svoje pocity:
Keď prežijete veľa zlých vecí v živote, stanete sa rezervovanejšími. Keď sa stretnete s novými ľuďmi, snažíte sa vyhnúť tomu, aby ste povedali niečo nesprávne, pretože sa obávate, že sa im znepáčite. Existujú ľudia, ktorí si myslia, že zobrazovanie emócií je znakom slabosti. To je však veľmi zlé a takto sa zbavujú najkrajších momentov svojho života. Jasné, že keď si otvoríme naše srdcia, stávame sa zraniteľnými. No nie je to zlá vec. Dokážeme vyjadriť našu lásku a oddanosť, a to je magické. Nebojte sa raz za čas otvoriť ľudom. Zamilujte sa. Láska si vyžaduje odvahu a statočnosť.

Nedokážete odpustiť a zabudnúť:
V našich životoch sú momenty a udalosti, ktoré si nechceme znova pripomínať: krízy, zrady alebo urážlivé slová. Každý musí čeliť takýmto výzvam. Nedovoľte, aby zlé incidenty ovplyvnili vaše sebavedomie. V práci sa nešplháme na vyššie priečky, pretože máme pocit, že si to nezaslúžime. Našu prvú lásku sme nechali tak, lebo máme pocit, že nie sme pre ňu dobrí. Naše zranené pocity nám kazia život. Aby sme sa vymámili z bludného kruhu, musíme sa zbaviť žiaľu a odporu. Prestaňte sa sťažovať a neustále sa ľutovať. Nechajte minulosť za sebou.

Neustále sa porovnávate s druhými:
Je to pravda? Stále sa porovnávate s inými, a na sebe si všímate iba to zlé. Nič tým nezískate, strácate vašu dôstojnosť, vášeň a oddanosť. Ani vaše úspechy vás až tak netešia, lebo vždy si nájdete niekoho s kým sa znovu porovnáte. Strácate svoju energiu na inej osobe namiesto toho, aby ste ju využili na dobré veci. Toto porovnávanie vás nikdy neučiní šťastným. Každý z nás je jedinečným tvorom.

Všímajte si to, čo ste dosiahli:
Máte svoje vlastné skúsenosti a názory. Dokážete robiť dobré veci a zlepšovať tento svet. Nezabudnite na svoje predchádzajúce úspechy, ktoré by vás mali motivovať k posunu vpred.

Pripomeňte si, že nikto nie je dokonalý:
Každý má svoje vlastné problémy. Nemôžete vyhrávať bez toho, aby ste nemuseli zabojovať a prekonávať výzvy. Majte to na pamäti, keď sa chcete porovnať s niekým, o kom si myslíte, že je lepší ako vy. Pokúste pochopiť, že táto osoba už prešla ťažkosťami, aby sa dostala tam, kde teraz je.

Nájdite si niečo, čo vás bude motivovať:
Nájdite si niekoho, kto vás inšpiruje a motivuje. Venujte pozornosť životu ľudí, ktorých obdivujete: prečítajte si o nich niečo. To však neznamená, že by ste sa s nimi mali porovnávať.

Stretli ste sa niekedy s niektorou z týchto situácií? Ako ste sa s nimi vyrovnali? Zdieľajte svoje skúsenosti s nami v komentároch.

ZDROJ: brightside.me

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com