Zmiešajte obyčajné klinčeky s octom: Záchrana pre pamäť, pomalé trávenie aj imunitu! Tieto rady vyvážite zlatom!

Existuje veľa potravín, o ktorých príliš neuvažujeme. Napríklad klinčeky sú známe korenie. Vedeli ste, že jeho využitie je oveľa širšie ako len na varenie? Klinčeky sa často používajú na liečebné účely. Preto je potrebné poznať jeho užitočné vlastnosti a šikovne ich využívať. 

Klinčeky sú obľúbeným orientálnym korením. Sú to sušené púčiky klinčekovníka. Klinčeky si nemožno zamieňať s ničím iným. Majú výraznú vôňu a ostrú chuť.

Napriek svojej malej veľkosti obsahuje klinček obrovské množstvo užitočných minerálov. Napríklad vápnik, meď, železo, horčík, fosfor, selén, zinok a iné.

Hlavnou črtou tohto korenia je široký rozsah jeho účinkov. Klinčeky majú komplexný účinok na telo. S jeho pomocou môžete vyriešiť aktuálny problém a predísť možným problémom.

Vlastnosti klinčekov:

Esenciálny olej z klinčekov obsahuje veľké množstvo eugenolu. Vďaka tomu je toto korenie silným antiseptikom. V skutočnosti sa klinčekový olej používa v 40 % zubných výrobkov. Nemusíte však kupovať špeciálne produkty. Na dezinfekciu ústnej dutiny stačí cmúľať 1 klinček.

Mimochodom, rovnaká metóda môže pomôcť zbaviť sa zápachu z úst. Dôležité je nielen prežúvať korenie, ale aj pomaly ho cmúlať. Čím dlhšie to robíte, tým viac prospešných stopových prvkov klinčeky vylučujú. K tomu dochádza v dôsledku zahrievania korenia.

Používanie klinčekov sa môže ľahko stať súčasťou vašej rannej rutiny. 15 minút pred raňajkami cmúľajte 1 klinček. Účinné látky v klinčekoch majú priaznivý vplyv na funkciu tráviaceho traktu, čím sa zvyšuje ich účinnosť.

To všetko má priamy vplyv na trávenie a vstrebávanie. Okrem toho klinčeky obsahujú veľa antioxidantov. Ide o prvky, ktoré bojujú proti voľným radikálom.

Okrem klinčekov existujú aj ďalšie potraviny, ktoré obsahujú antioxidanty. Napríklad čučoriedky, jahody, maliny, červená repa, mrkva a iné. Ich obsah v klinčekoch je však oveľa vyšší.

Klinček sa nazýva aj ženský liečiteľ. Z tohto korenia sa pripravuje špeciálny odvar.

Na prípravu odvaru budete potrebovať 500 ml vody, 7-8 cibúľ a 2 lyžičky klinčekov. Zmiešajte vodu, cibuľové šupky a korenie, zmes uvarte a varte ju 10 minút.

Potom odvar preceďte a do tekutiny pridajte 2 lyžičky jablčného octu. Takýto liek by ste mali užívať 30 minút pred jedlom 3-krát denne. Stačí 150 ml odvaru. Pred použitím sa určite poraďte so svojím lekárom. 

Klinček sa môže používať na zvýšenie krvného tlaku. Je to oveľa účinnejšie a prospešnejšie ako ďalšia šálka kávy. Ak trpíte nízkym krvným tlakom, stačí žuť 1-2 klinčeky. Bolesti hlavy, únava sú preč!

Ak pijete kávu len na ranné prebudenie, odporúčame ju nahradiť klinčekmi. Korenie vám nielen osvieži dych a naštartuje tráviaci trakt, ale je aj skvelým povzbudzujúcim prostriedkom.

Ak trpíte nespavosťou, môže vám pomôcť aj klinček. Stačí, ak si k posteli položíte vrecúško s klinčekmi. Trpká vôňa klinčekov má upokojujúci účinok. S klinčekmi budete nielen rýchlejšie, ale aj pokojnejšie spať.

 

A ak už nejaký čas používate klinčeky, podeľte sa s nami o svoje dojmy. Zaznamenali ste po dlhodobom používaní korenia nejaké účinky?

 

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com