Zistite, aké ste znamenie podľa starého slovanského zvieracieho horoskopu. Určite budete prekvapení!

V minulosti, keď na našom území ešte nebolo kresťanstvo, verili naši predkovia v rôznych bohov. Patrili sem rôzni zvierací bohovia, bohovia slnka alebo vojny. Celý ich životný cyklus bol v súlade s prírodou a jej premenami počas ročných období. Podľa toho si naši predkovia vytvorili aj horoskop, aj keď v tom období ho horoskopom určite nevolali.

Tento horoskop je veľmi podobný tomu dnešnému a líši sa len zvieratami, ktoré pomenúvajú jednotlivé znamenia. Naši predkovia si vybrali zvieratá, ktoré sa u nás bežne vyskytujú, a teda boli pre nich prirodzené. Tento starý horoskop je dodnes zachovaný na kuse brezovej kôry.

Rosomák 10. január – 10. február:
Rosomák si vždy a za každých okolností chráni svoje územie. Nemá veľa neprajníkov, pretože si ho všetci vážia, dokonca aj jeho nepriatelia. Určuje si svoje vlastné pravidlá, ktoré za každých okolností dodržuje. Ľudia narodení v tomto znamení sú voči sebe aj iným veľmi kritickí a nestrpia porušovanie pravidiel. Netúžia po sláve, sú poriadkumilovní a sústredení. Keďže sú na seba veľmi kritickí, venujú sa zdokonaľovaniu samého seba a stále sa učia nové veci.

Vrana 10. február – 10. marec:
Vrany sú mimoriadne inteligentné tvory, rovnako ako aj ľudia, narodení v tomto znamení. Majú nadpriemerne rozvinutú intuíciu. Táto kombinácia má za následok, že dokážu rýchlo vyriešiť veci či otázky, na ktoré iní ľudia nevedia nájsť odpoveď. Oni správnu odpoveď jednoducho vedia, aj keď nevedia, odkiaľ ju vedia. Vraný sú pokojné a robia vždy to, čo cítia, žeby mali robiť.

Lasica 10. marec – 10. apríl:
Lasica ako zviera aj ako človek je veľmi aktívny, až hyperaktívny, nebojácny a inteligentný. Verí sama sebe a preto si tvorí vlastný rebríček hodnôt. Je vnímavá a empatická a vždy pomôže svojim priateľom, ale aj tým, ktorých vôbec nepozná.

Verí, že ju ľudia majú radi kvôli tomu, čo pre nich robí. Aj keď spraví niečo nepekné, tak robí len ľuďom, ktorí si to zaslúžia. Takže sa správa podobne ako Jánošík.

Žaba 10. apríl – 10. máj:
Ľudia narodení v tomto znamení sú ako žaby, dokážu sa prispôsobiť akýmkoľvek podmienkam. Vedia robiť hocičo, na čo si len zmyslia. Môžu pracovať vo vede, priemysle, literatúre alebo vo vláde. Všetko to záleží od toho, čo chcú. Žaby sú dobráci od kostí, avšak nedávajú na každému najavo. Chránia sa svojou kožou, aby im ľudia neublížili.

Kobylka 10. máj – 10. jún:
Kobylka nikdy neukazuje svetu svoj smútok alebo nešťastie, a radšej ho skryje za úsmev. Sú to optimisti od prírody a aj na nepríjemné veci sa pozerajú z lepšieho uhla pohľadu. Títo ľudia sú ale neposední, a pri ničom nevedia dlho vydržať. Ak kobylka narazí na nejaký problém, tak ho okamžite vyrieši a ani sa pri tom veľmi nezapotí.

Škrečok 10. jún – 10. júl:
Škrečok je pracovité zviera aj človek. Keď si zaumieni, že niečo spraví, tak to spraví a neprestane, ani keď bude od únavy padať na nos. Na druhej strane majú veľmi radi aj oddych a po poriadnej makačke si ho radi doprajú. Títo ľudia sa vyznačujú svojou láskavosťou a dobrým srdcom. Keď škrečka požiadate o pomoc, môžete si byť istý, že vám pomôže.

Slimák 10. júl – 10. august:
Ľudia narodení v tomto znamení sú mimoriadne empatický. Je to dobrá vec, ale má aj svoju temnú stránku, pretože veľakrát dajú všetko ľuďom, ktorí si pomoc vôbec nezaslúžia a len ich využívajú.nZ týchto ľudí bývajú výborní vodcovia, pretože svoje nadšenia a zápal pre vec dokážu preniesť aj na iných ľudí. Vedia ich správne namotivovať, aby spoločne pracovali na dosiahnutí cieľa.

Mravec 10. august – 10. september:
Všetci dobre vieme, aké sú mravce usilovné. Presne to isté platí aj pre ľudí, ktorý sa narodili pod týmto znamením. Málokedy sa zastavia, aby si oddýchli, pretože majú prácu naozaj radi. Za túto pracovitosť bývajú aj odmenení, pretože si ich všímajú a často dostávajú povýšenia alebo zvýšenia platu. Zvyčajne teda bývajú naozaj úspešní.

Chrúst 10. september – 10. október:
Ľudia, rovnako aj zvieratá tohto znamenia prežívajú život v znamení zmien. Často sa dlho hľadajú, kým zistia, kto sú a ako sa chcú správať. Neboja sa zmeniť svoj uhoľ pohľadu a pozerať sa na veci z novej perspektívy.

Bobor 10. október – 10. november:
Bobor si tiež tvorí svoje vlastné pravidlá a neprispôsobuje sa okoliu, ktoré od neho žiada zmenu. Ľudia borby majú radi svoj pokoj a poriadok, a keď je všetko presne podľa nich. Bobor si jednoducho okolo seba vystavá svoju hrádzu – svoj malý domček, v ktorom sa spolu svojou rodinou bude cítiť útulne a v bezpečí.

Pes 10. november – 10. december:
Pes sa označuje za najlepšieho priateľa človeka, a rovnako je to aj s ľuďmi narodenými v tomto znamení. Sú to tí najlepší priatelia akých si len môžete priať. Vždy vám pomôžu a nikdy vám neublížia. Ak by vám niekto ubližoval, vždy sa za vás postaví a pomôže vám, aj keby to jeho samého malo zničiť.

Medveď 10. december – 10. január:
Medveď je silný, rýchly aj obratný, ale napriek tomu milý, trošku lenivý a láskavý k iným. Ak mu dáte pokoj vy, potom dá pokoj aj on vám. Nerobí si s ničím starosti a radšej sa dopredu pripraví na možné problémy. Potom ich prečká presne tak, ako medveď zimu.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com