Žiak začal kričať, že sa jeho brat dusí, a vtedy sa žena, ktorá šoférovala školský autobus, rozhodla konať!

Carolyn Goeringová je vodičkou školského autobusu. Absolvovala aj školenie prvej pomoci, ale nikdy si nepredstavovala, že bude musieť svoje vedomosti uplatniť v praxi. Žena riadi školský autobus pre školský obvod Parkway v meste Chesterfield v štáte Missouri.

Nedávno nastala situácia, v ktorej Carolyn musela využiť svoje znalosti prvej pomoci. 8-ročný Allen Lovegreen sa dusil a začal sa dusiť. Jeho starší brat Mitchell so slzami v očiach začal volať Carolyn. Kričal, že jeho brat nemôže dýchať.

Vtedy Carolyn začala konať. Niekoľkokrát vykonala takzvaný Heimlichov manéver – techniku, ktorá sa používa v prípadoch dusenia. Ide o tlak na bránicu, ktorý stlačí vzduch v dýchacích cestách a „vytlačí“ predmet v priedušnici. Našťastie sa to podarilo a Allen sa mohol opäť nadýchnuť.

V rozhovore bola Carolyn veľmi skromná a povedala, že jej úlohou je bezpečne dostať deti zo školy domov.

Allenova mama je veľmi vďačná, že Carolyn urobila všetko pre to, aby jej synovi pomohla. Je presvedčená, že jej syn je nažive len vďaka rýchlej reakcii tejto ženy. Aj na nás urobilo dojem, ako úžasne sa Carolyn zachovala v tejto veľmi stresujúcej situácii.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com