Ženy pred 40tkou by mali zbystriť! Nedostatok tohto vitamínu má za následok mnoho problémov.

Spread the love

Odporúčame vám, aby ste si dali hladinu vitamínu B12 skontrolovať u lekára vyhli sa tak možným nepríjemnostiam, ktoré spôsobuje jeho nedostatok. Veď zdravie máme len jedno.

 

Vitamín B12 je jeden z tých, o ktorých ste pravdepodobne nepočuli, ak nie ste vegetarián alebo vegán. Tí ho musia riešiť pravidelne, ale zvyšok populácie sa o neho vôbec nestará. A to je veľká chyba. Za veľa problémov, ktoré prežívate, totiž môže práve jeho nedostatok. Viete, ktoré sú to?

1. Problémy s vlasmi a nechtami:
Ak sú vaše vlasy príliš tenké, lámu sa sú extrémne suché, tak je dosť možné, že za to môže práve nedostatok tohto vitamínu. Podobne je to aj s nechtami, ktoré sa pri jeho deficite stenčujú a lámu.

2. Svalová únava:
Vitamín B12 pôsobí na nervový systém, a ak ho máte málo, môžete pociťovať únavu svalov a celkové nevládanie.

 

3. Problémy s očami:
V prípade, že vitamín B12 dlhodobo neriešite, tak sa môže stať, že jeho deficit pôsobí na oči. Môžete tak vidieť rozmazane, cítiť únavu oči alebo dokonca vám môže chvíľami vypadávať zrak.

4. Únava:
Okrem svalovej únavy pri nedostatku tohto vitamínu budete pociťovať aj celkovú únavu. Nič sa vám nebude chcieť, pretože nebudete vládať.

5. Tŕpnutie končatín:
Nízka hladina vitamínu B12 taktiež spôsobuje známe pocity mravčenia v rukách, prstoch na rukách alebo v nohách.

6. Problémy s náladou:
Nedostatok vitamínu najmä v ženskom tele spôsobuje výkyvy nálad. A nevysvetliteľné pocity nervozity, plachosti alebo hnevu, ktoré sa objavujú z ničoho nič bez vonkajšieho podnetu.

7. Zmena jazyka:
Pri deficite vitamínu B12 sa môže stať, že sa vám zmenia chuťové vnemy a nebudete vnímať chute jedál a nápojov tak isto ako predtým. Zmení sa tiež farba jazyka z klasickej na tmavú červenú až krvavú červenú.

Odporúčame vám, aby ste si dali hladinu vitamínu B12 skontrolovať u lekára vyhli sa tak možným nepríjemnostiam, ktoré spôsobuje jeho nedostatok. Veď zdravie máme len jedno.

You Might Also Like