Žena šoférovala po ceste ktorú dobre poznala. Potom sa stalo niečo, čo vďaka jej pohotovej reakcií im so synom zachránilo životy.

Keď cestujeme autom a šoférujeme, treba byť ostražitý. To všetci vedia. Je potrebné dávať pozor na značky, poveternostné podmienky, povrch vozovky, ale aj na iné autá. Johanna ale zistila, že treba dávať pozor aj na niečo ďalšie.

Johanna býva vo Finspangu vo Švédsku. Už tradične viezla svojho syna a jeho priateľku na tréning po diaľnici smerom do Kumlu. Túto trasu absolvovala už veľa ráz a ani vo sne by ju nenapadlo, že sa môže stať niečo zvláštne.

Avšak stalo sa. Práve keď cesta viedla popri lesíku začalo sa diať niečo, čo ešte nezažila. Autá pred ňou začali spomaľovať a keď sa priblížila k nim, udržiavali jej rýchlosť, aby mohli obkľúčiť auto. Johanna sa preľakla, pretože takéto správanie na ceste nie je normále.

Keďže sa autá takto zoskupili okolo nej, povedala svojmu synovi, aby zavolal na políciu a povedal im, čo sa deje. To, že takto pohotovo reagovala zrejme jej a jej synovi s priateľkou zachránilo život.

Syn komunikoval s policajtami po telefóne a okamžite jej hovoril to, čo mu povedali. Poradili im, aby v žiadnom prípade nezastavili auto, pokračovali v ceste, zamkli dvere a zavreli okná. Okamžite im poslali na pomoc hliadky, ktoré im do cesty postavili zátarasy.

Autá, ktoré ich obkľúčili teda boli donútené zastaviť aj keď z miesta činu ušli. Johanne ani jej spolucestujúcim sa ale vďaka zásahu a radám polície nič nestalo.

Následne nato polícia vydala vyhlásenie, že ide o najnovšie praktiky obchodníkov s bielym mäsom a ľudia si na podobné podozrivé správanie majú dávať pozor. V prípade ohrozenia majú, podobne ako Johanna, okamžite kontaktovať políciu.

ZDROJpodaj.to

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com