Žena si z dovolenky v Chorvátsku vybalovala kufor a s hrôzou v ňom našla 18 živých škorpiónov!

Prinášate si z letnej dovolenky suveníry? Rakúšanka, ktorá si z dovolenky v Chorvátsku nevedomky priviezla veľmi nepríjemné prekvapenie, by nám o tom mohla porozprávať. Pri vybaľovaní kufra zistila, že sa do jej batožiny nasťahovala rodinka škorpiónov.

Ako informoval portál Insider, žena z Natternbachu v Hornom Rakúsku si z dovolenky v Chorvátsku priniesla až 18 škorpiónov. Bola to matka s deťmi, ktoré vystrašená žena objavila medzi plavkami a letným oblečením v jednom z kufrov, ktoré si priniesla na letnú dovolenku na chorvátskom Jadrane.

„Dnes popoludní nás kontaktovala pani z Natterbachu, pretože sa jej pri spiatočnej ceste z Chorvátska v batožine uhniezdili čierni pasažieri. Presnejšie škorpión s mláďatami,“ opísala nezvyčajnú udalosť na Facebooku rakúska veterinárna záchranná služba Tierhilfe Gusental.

Pracovníci záchranného centra pre zvieratá tiež oznámili, že sa im podarilo škorpióny odchytiť. Pripojili aj názornú fotografiu týchto zvieracích cestovateľov, ktorí boli vybavení nebezpečnými žihadlami.

Odchytené škorpióny sa v súčasnosti nachádzajú v útulku pre zvieratá v Linzi. Potom sa vydajú na spiatočnú cestu. „Hneď ako sa naskytne príležitosť, napríklad keď zamestnanec záchranného centra odíde na dovolenku do Chorvátska, zviera si vezme so sebou a tam ho opäť vypustí,“ povedal pre Hornorakúske noviny zamestnanec Tierhilfe Gusental.

Zvierací záchranári tvrdia, že žena, ktorá v batožine z dovolenky objavila škorpióny, urobila správne, keď sa obrátila na odborníkov. Podľa záchranárov bol odchyt škorpiónov naozaj nevyhnutný. Je dobré, že žena neprevzala iniciatívu a nevypustila škorpióny do voľnej prírody priamo v Rakúsku. Vzhľadom na súčasné teploty sa škorpióny mohli v tejto oblasti dobre rozmnožovať.

Pracovníci záchrannej stanice pre zvieratá tiež upozornili, že bodnutie škorpiónom by bolo pre ženu, ktorá ho našla vo svojej batožine, nebezpečné len v prípade, že by naň bola alergická. Väčšina bodnutí škorpiónom je preto podľa pracovníkov záchrannej služby porovnateľná s bodnutím osou.

Zdroj: Insider.comFacebook.com/TierhilfegusentalNachrichten.at

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com