Žena si nechala do karantény poslať dronom cigarety, bude ich mať s tučnou prirážkou!

Túžba po nikotíne stála istú Austrálčanku, ktorá trávi povinnú karanténu v hoteli v meste Gold Coast v štáte Queensland poriadny balík. Dômyselný spôsob dodávania tabaku totiž neunikol pozornosti jej okolia.

Situácia sa stala minulú nedeľu v hoteli Crowne Plaza. V blízkosti hotela, ktorý sa počas pandémie využíva ako zariadenie pre ľudí v izolácii, vzlietol dron, aby cez jedno z okien doručil cigarety vášnivému fajčiarovi.

Tajná operácia však neunikla zamestnancom hotela, ktorí zalarmovali políciu a ženu, pre ktorú boli cigarety určené, pozvali na „kus reči“. Keďže porušila stanovené pravidlá, t. j. „žiadny kontakt s vonkajším svetom“, bolo celkom jasné, že sa pokute nevyhne.

Podľa austrálskeho spravodajského servera 9news.com nemenovaná žena zaplatila pokutu vo výške 1 300 austrálskych dolárov. Keď k tomu pripočítame cenu cigariet, ktorá je v Austrálii jedna z najvyšších na svete, jej túžba po tabaku ju vyjde draho.

Pokuta hrozí aj mužovi, ktorý riadil dron zo zeme. Miestny úrad pre bezpečnosť letectva mu udelil pokarhanie za porušenie pravidiel.

 

 

zdroj: 9news.com, Obrázok od Gábor Adonyi z Pixabay

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com