Žena si adoptovala psíka pred 11 rokmi. On sa jej odvdačil tým, že jej teraz zachranil život!

Pes je najlepší priateľ človeka a väčšina z nás s tým bude súhlasiť. Tieto nádherné štvornohé zvieratká občas dokážu vykonať skutočné zázraky. Pomáhajú nám už od nepamäti : rozveseľujú nás, chránia náš majetok a sú našimi vernými spoločníkmi. Okrem toho tí zdatnejší sa dokonale prejavujú ako strážne psy na hraniciach, letiskách, polícii a podobne.

Nikto však neočakáva, že by nás dokázali varovať pred nebezpečnými chorobami. Skutočnosť, že psi sú schopní „začuchať“ rakovinu veľmi zaujíma vedcov. V rôznych výskumných inštitúciách prebiehajú experimenty už roky, ktoré potvrdzujú, že psí nos je schopný zachytiť onkologické ochorenie v počiatočných štádiách.

V Austrálii sa dokonca objavil zázračný pes, ktoré bez akýchkoľvek školení dokázal zachrániť život svojej majiteľke. 52-ročná Catherine, ktorá je majiteľkou psa menom James (plemeno Jack Russell Terrier) vyhlásila, že pes ju varoval v rannom štádiu pred rakovinou kože.

Catherine je matka štyroch detí. V roku 2015 pochovala svojho 70-ročného manžela Alana, ktorý zomrel na rakovinu kože. Rovnaký osud by postihol aj ju. Jedného dňa sa na jej prste objavila rana, ktorej však nevenovala pozornosť. Mala šťastie, že mala pri sebe Jacka.

Zakaždým, keď ho vzala na ruky alebo ho pohladkala, nervózne jej oblízal ranu na prste a zakňučal. Ako sa ukázalo, bol to varovný signál. Lekár na miestnej klinike povedal Catherine, že ide o rakovinu kože, čiže o tú istú chorobu, ktorá jej vzala manžela. Našťastie bol nádor veľký iba 1,5 cm, takže ho odstránili v ten istý deň. Nevyžadovala sa žiadna ďalšia liečba.

Lekári ženu varovali, aby sa vyvarovala priamemu slnečnému žiareniu. Je jasné, že bola vystrašená zo svojej diagnózy a aj keď už nie je jej život v ohrození, naďalej bude opatrná.

Neskôr si uvedomila, než jej manželovi diagnostikovali rakovinu, James mu olizoval niektoré miesta na tele a znovu nervózne kňučal. Pravdepodobne ho varoval. Catherine a Alan si Jamesa zobrali pred 11 rokmi. Na prvý pohľad sa doňho zamilovali, hoci manžel bol proti, aby si ho vzali. „Keď James olizuje našich priateľov, vystrašení hneď utekajú k lekárovi, aj keď sa s nimi možno iba hrá,“ smeje sa žena.

Určite každého z nás zaujíma, koľko super schopností majú psy a my o nich ešte nevieme. Snažte sa byť vždy ku svojim miláčikom dobrí, pretože oni sú určite vždy pripravení obetovať sa za vás.

ZDROJ: videoboom.cc

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com