Žena sa po 22 rokoch rozhodla opustiť svojho manžela. V deň keď vstúpila do obchodu s nábytkom, jej život už nikdy nebol ako predtým

Rhonda Haley je Afroameričanka pochádzajúca z New Jersey. Po 22 rokoch svojho manželstva sa rozhodla, že ho ukončí a jej život sa otočil úplne hore nohami. Spolu s manželom majú 3 deti a rozviesť sa po toľkých rokoch nemala naozaj nikdy v pláne.

Ako sama opisuje, keď bola o 22 rokov staršia, pocítila, ako jej život smeruje úplne iným smerom. Žila v bubline, v ktorej bola matka a manželka. Čím ďalej, tým viac splývala s touto bublinou, až z nej nikdy nevychádzala a točila sa v nikdy nekončiacom kruhu. Postupne z tohto celého bola viac a viac zdeprimovaná, pretože aj keď jej manželstvo upadalo, nevedela si predstaviť aké je to byť slobodnou matkou a všeobecne, slobodnou ženou.

Jedno ráno nastal zlom v jej vnímaní a premýšľaní nad svetom a nad ňou samou. Povedala si, že je to jej prvý deň zvyšku jej života. A tak sa po dlhej dobe utápania a ležania v posteli zdvihla, obliekla si jej najlepšie nohavice, žlté tričko, upravila si vlasy a namaľovala sa. Vybrala sa na nákupy, pretože potrebovala nejaké dôležité veci. Od momentu keď vstúpila do obchodu s nábytkom, jej život už nikdy nebol ako doteraz.

Rhonda si prezerala akési veci a všimla si muža, ktorý jej stál v ceste a pozeral do svojho mobilného telefónu. Ona, dúfajúc, že odstúpi kráčala priamo k nemu, no on sa ani len nepohol. Namiesto toho sa na ňu pozrel a povedal jej nejaký kompliment, ktorý si z toho šoku ani len nepamätá. Rhonda sa len usmiala a neznámemu pánovi poďakovala.

Podobná komunikácia sa zopakovala, keď si Rhonda skúšala slnečné okuliare. Bola z toho úplne vykoľajená, pretože doposiaľ sa na ňu žiaden muž nepozeral tak, ako on. Spomenula si na to, čo si povedala ráno. A tak mu na kúsok svojho papiera napísala svoje meno a telefónne číslo. Keď mu ho dala a odkráčala, on sa jej len spýtal, či náhodou nie je vydatá. Ona mu odvetila, že už dlho nebude.

Hneď na druhý deň jej zavolal. Predstavil sa ako John. Priznal sa jej, že prechádzal ťažkým rozvodom po 20 rokoch manželstva. Hovoril jej o svojich deťoch a tiež o tom, že jej chcel zavolať už hneď v ten deň keď sa stretli, avšak chcel ju nechať v napätí.

V tomto momente sa začal písať príbeh týchto, ako povedala sama Rhonda, nedokonalých ľudí. Dvoch ľudí, ktorí sa zosobášili 6 rokoch po tom, ako sa prvý krát stretli. Rhonda by si nikdy nepomyslela, že v ten deň, kedy sa naozaj rozhodla začať nový život sa to aj skutočne stane.

Musela sa rozhodovať medzi ťažkými voľbami. Musela sa naučiť žiť aj mimo jej bubliny, v ktorej doposiaľ bola. Musela nájsť zdravý balans medzi deťmi, Johnom a sebou samou. Rhonda sa dokonca po rokoch, odkedy sa prvý krát stretli dozvedela, že John bol vtedy na mobile len kvôli tomu, pretože sa k nej chcel prihovoriť.

Život je občas naozaj komplikovaný a je len na nás, kedy sa odvážime urobiť ten prvý pomyselný krok, ktorý musí prísť len z nášho presvedčenia. Musíme naším slovám veriť a až vtedy sa začnú stávať reálnymi presne tak, ako to bolo v prípade Rhondy a Johna.

ZDROJ: lovewhatmatters.com

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com