Žena pridala do práčky obyčajné čierne korenie a výsledok ju skutočne milo prekvapil!

Možno každá rodina vie nepríjemnú situáciu, keď jasná a jasná bielizeň po umývaní v práčke mení svoj tón. Ale čo robíte, aby ste mali farebné pranie vždy nové? Farby budú zatemnené opakovane alebo sa dostanú dotyk iných nežiaducich odtieňov. S nasledujúcimi tipmi sa už nemusíte obávať. Budete potrebovať len bežné veci, ktoré máte doma.

Vyhnite sa oblúku chémie. Pravdepodobne vás môže prekvapiť použitie nasledujúcich surovín, ale nie je dôvod sa ich obávať. Neváhajte ich pridať do bielizne a výsledkom bude zaručená maximálna spokojnosť.

Čierne korenie
Pridajte jednu čajovú lyžičku čierneho korenia do práčky. Nalejte špongiu do umývacieho priestoru, nie prací prášok, ktorý je určený na hlavné pranie. Pepper spoľahlivo odstraňuje aj najmenšie a posledné zvyšky pracieho prostriedku z bielizne. Prášok a jeho zvyšky. Najbežnejším dôvodom, ktorý stráca farby.

Ocot
Pomôže vám udržať farbu oblečenia nasýtenú a plnú. Okrem toho pôsobí ako prírodný zmäkčovač a zmäkčovač, ktorý absorbuje nepríjemné vône opotrebovaného oblečenia. Určite odstráni zvyšky pracieho prostriedku z oblečenia a vaša bielizeň si zachová svoju farbu aj po mnohých opakovaných praniach. Do práčky pridajte šálku octu.

Citrónová šťava
Ak máte strach z vôňa octu, kyselina citrónová absorbuje vôňu. Zároveň bude prádlo krásne strihané.

Soľ
Skvelý pomocník nielen v kuchyni, ale aj v domácnosti. Rovnako ako korenie, soľ tiež pomáha odstrániť zvyškový prací prášok. Soľ bude chrániť predovšetkým nové farebné oblečenie. Pred prvým umývaním by ste mali pridať soľ do studenej vody, ktorá potom suší približne pol hodiny.

Káva
Je perfektný v spojení s čiernym oblečením. Čierna farba bude naozaj čierna a šedé odtiene môžu byť mávnuté. Varte dve šálky silnej čiernej kávy a pridajte ju priamo do bubna na oblečenie, ktoré sa budete umyť. Uistite sa, že máte len bielizeň v zariadení. V opačnom prípade by ste mali tkaniny iných farieb znovu umyť.

Zdieľajte tieto geniálne triky na umývanie vášho domova!

zdroj: vychytavkov.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com