Žena nechala svojho opitého priateľa v požiarnej nádrži, kam obaja spadli. Muž († 53) neprežil!

V auguste nechala 44-ročná žena v Hradci Králové svojho opitého priateľa utopiť v požiarnej nádrži, do ktorej s ním spadla. Podľa polície nechala muža vo vode bez toho, aby mu pomohla alebo privolala pomoc. Polícia ženu v uplynulých dňoch obvinila z neposkytnutia pomoci.

Podľa polície žena a muž spadli do nádrže po predchádzajúcej hádke. Obaja boli opití. Žena vystúpila z nádrže a išla na breh.

Päťdesiattriročného muža našli na druhý deň mŕtveho v nádrži. Polícia pôvodne prípad vyšetrovala ako ublíženie na zdraví.

„Až súdna pitva preukázala, že bezprostrednou príčinou smrti muža bolo utopenie, pričom jeho telo bolo ovplyvnené alkoholom bez prítomnosti ďalšej osoby,“ uviedla v stredu policajná hovorkyňa Iva Kormošová.

Podľa nej mal muž v čase smrti v krvi viac ako 3,4 miligramu alkoholu. Niekoľko dní po incidente sa žena podľa polície v opitosti vyhrážala zabitím inému mužovi. Policajti privolaní na miesto činu jej namerali 3,8 promile alkoholu v dychu.

Okrem neposkytnutia pomoci policajti ženu obvinili aj z ohrozovania.

Žena sa k obom činom priznala. V prípade usvedčenia jej hrozia až dva roky väzenia. V minulosti bola žena niekoľkokrát odsúdená za rôzne trestné činy vrátane ublíženia na zdraví, a to podmienečne aj nepodmienečne.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com