Zelená ,,super potravina“, pri jej konzumáci by ste sa mali vyhnúť týmto najčastejším chýbam!

Táto zelená zeleninka je skutočným zázrakom pre veľa ľuudí, veď nie nadarmo sa radí k „super potravinám“! Vďaka vitamínom ( A, C, E ) má vysoké účinky proti rakovine.

Z brokolice ľudia väčšinou skonzumujú len vrchnú časť a spodok vyhodia. To je však chyba! Zbavujú sa tak však ďaľších prospešných časti. My vám preto ukážeme ako najlepšie konzumovať brokolicu, čo z nej konzumovať a prečo. Budeme sa snažiť dostať z nej čo najviac.

Čo dodržiavať pri konzumácii:
Veľmi dôležitá časť – stonka:
Stonka je oveľa väčším zdrojom vláknin a má jemnú sladkastú chuť. Ľahko stonky pripravíte, stačí ich olúpať pokrájať a variť dlhšie, aby zmäkli.

Listy tiež nie sú na škodu:
Tak tu sa nachádza obrovské množstvo betakaroténu! Veľmi vhodné pre ženy, znižuje riziko rakoviny prsníkov a je prospečné aj pre oči. V rebríčku je zaradený ako deviaty najsilnejší antioxidant. Nájdete tu aj vitamín C, postačí 30 gramov listov a 40% doporučenej dávky máte zjedené. Pripravuje sa ako šalát alebo špenát.

Grilovať? Opražiť? variť? No, predsa v pare!
Pri brokolici je veľmi dôležitá správna príprava. Aby sme „nezničili“ tie látky, ktoré chceme, aby zostali. Preto ju duste v pare do 5 minút! To je čas, pri ktorom si stále zachová dôležité enzýmy. Ktoré pôsobia protinádorovo. Tieto účinky viete posilniť pridaním chrenu, čili, horčicou.

Ako vieme, že brokolica je hodná našej kúpy?
Mala by mať tmavozelené až fialovo-zelené ba dokonca modro-zelené okvetie. Tu nájdete najviac betakaroténu!

A čo tak brokolicové klíčky a aké majú prínosy?
Okrem všetkých plusov, ktoré sme spomenuli je tu ešte jeden a to, že ma skvelé detoxikačné účinky na krv. A klíčky dokonca vedia detoxikovať pečeň, obličky, pľúca. Klíčky znižujú riziko rakoviny pľúc u fajčiarov.

Na koniec:
Označenie super potravina jej nemôže nikto vziať. Pokiaľ vás tieto informácie zaujali, skúste aj vy viacej zahrnúť túto úžasnú super potravinu do vášho jedálnička.

Pokiaľ ste dostali chuť na zdravú brokolicovú polievku, prikládame vám rychly video recept.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: vylectese.cz /image: youtube.com / youtube.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com