Zdravý nápoj, ktorý pili naše staré mamy. Zázračná Melta bola viac ako len káva, takéto účinky má na zdravie

Melta, výborný nápoj, bol obľúbený najmä v minulosti. Dnes jej sláva, bohužiaľ, upadá a len málokto si spomenie, že v detstve bola Melta súčasťou každých raňajok. Jednoducho povedané, naše staré mamy vedeli, čo robia, keď pri každej návšteve svojim vnúčatám pripravili práve tento nápoj.

Melta je totiž zdravšou náhradou kávy. Je skvelým riešením pre deti, či tehotné ženy. Neobsahuje kofeín a preto je vhodná práve pre tých najmenších. Obsahuje len niekoľko surovín, z ktorých sa vyrába. Je to pražený koreň čakanky, cukrovej repy, drveného obilia jačmeňa a žita.

Prečo práve Melta?
Iste sa mnohí budú čudovať, no Melta je perfektným riešením a to hneď na niekoľko problémov. Pomáha dokonca aj pri nechuti na s*x. Samozrejme, to nie je jej jediná výhoda. Melta dokáže upraviť aj trávenie, pretože obsahuje bielkoviny, sacharidy, vitamíny, či rôzne minerály. Môže pomôcť aj s nespavosťou. Rovnako sa stará o správny chod čriev a pomáha pri zápche. Vie aj zlepšiť pamäť.

Ako ju pripraviť?
Úplne jednoducho! Stačia štyri veľké lyžice Melty a liter horúcej vody. Postup je rovnaký, ako pri normálnej káve, až na to, že Meltu je potrebné nechať odstáť a precediť.

S čím je najlepšia?
Melata (nezáleží na to či studená, či teplá) sa hodí ku všetkému. Pokojne si ju môžete vychutnať horúcu s bábovkou alebo ňou schladiť príjemné letné popoludnie. Keďže neobsahuje kofeín je výborná aj k večeri namiesto kakaa.

ZDROJceskozdrave.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com