Zdravý nápoj, ktorý pili naše staré mamy. Melta bola viac ako len káva, o tomto účinku na zdravie by mal vedieť každý!

Melta, výborný nápoj, bol obľúbený najmä v minulosti. Dnes jej sláva, bohužiaľ, upadá a len málokto si spomenie, že v detstve bola Melta súčasťou každých raňajok. Jednoducho povedané, naše staré mamy vedeli, čo robia, keď pri každej návšteve svojim vnúčatám pripravili práve tento nápoj.

Melta je totiž zdravšou náhradou kávy. Je skvelým riešením pre deti, či tehotné ženy. Neobsahuje kofeín a preto je vhodná práve pre tých najmenších. Obsahuje len niekoľko surovín, z ktorých sa vyrába. Je to pražený koreň čakanky, cukrovej repy, drveného obilia jačmeňa a žita.

Prečo práve Melta?
Iste sa mnohí budú čudovať, no Melta je perfektným riešením a to hneď na niekoľko problémov. Pomáha dokonca aj pri nechuti na s*x. Samozrejme, to nie je jej jediná výhoda. Melta dokáže upraviť aj trávenie, pretože obsahuje bielkoviny, sacharidy, vitamíny, či rôzne minerály. Môže pomôcť aj s nespavosťou. Rovnako sa stará o správny chod čriev a pomáha pri zápche. Vie aj zlepšiť pamäť.

Ako ju pripraviť?
Úplne jednoducho! Stačia štyri veľké lyžice Melty a liter horúcej vody. Postup je rovnaký, ako pri normálnej káve, až na to, že Meltu je potrebné nechať odstáť a precediť.

S čím je najlepšia?
Melata (nezáleží na to či studená, či teplá) sa hodí ku všetkému. Pokojne si ju môžete vychutnať horúcu s bábovkou alebo ňou schladiť príjemné letné popoludnie. Keďže neobsahuje kofeín je výborná aj k večeri namiesto kakaa.

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJceskozdrave.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com