Zbavte sa konečne toxických čistiacich prostriedkov v domácnosti. Naučíme vás používat prírodné čistiace prostriedky!

Ako na Nový rok tak po celý. Je čas vyčistiť dom a zbaviť sa všetkého, čo zbytočne vo vašom dome zavadzia. Je dôležité, aby ste vdýchli vášmu domu nový život. Čistenie na konci roka alebo v novom roku je istý druh transformácie chaosu do poriadku a zároveň si organizujete vlastné myšlienky.

Je však dôležité, aby ste si si dávali pozor na čistiace prostriedky, ktorými čistíte dom. Mnohé z nich môžu škodiť vášmu zdraviu. Prostriedky na čistenie domu: Väčšina známych chemikálií pre domácnosť sa dá rozdeliť do troch typov.

Toxické:
Bieliace prostriedky na báze chlóru, hydroxidu sodného na rozpúšťanie starého tuku a čistenie potrubia.

Relatívne toxické:
Výrobky obsahujúce povrchovo aktívne látky, ktoré ovplyvňujú proces ľudského vývoja a reprodukcie. Závažne ovplyvňujú nervový a imunitný systém, pretože ich zloženie je blízke ľudským hormónom. Patria medzi ne známe čistiace prostriedky na umývanie riadu, podlahy, steny a iných povrchov. Gumové rukavice vás neochránia pred týmito výrobkami.

Koniec koncov, po čistení zostáva tenká vrstva, ktorý sa odparuje a vstupuje do tela cez pľúca. Ani z kuchynského riadu táto vrstva úplne nezmizne a potom končí v našom žalúdku.

Bezpečné, (prírodné):
Výrobky vyrobené z prírodných minerálov a označené ako „bio“. Tieto čistiace prostriedky sú často aj etické, to znamená, že neboli testované na zvieratách.

Prírodné čistiace prostriedky: Tekuté mydlo:
Ušľachtilé kastílske mydlo je známe už od stredovekej Európy. V Španielsku sa vyrábalo len z troch ingrediencií: olivového oleja, vody a alkálie. Dokonale rozkladá tuky a odstraňuje nečistoty. Je to lacné, bezpečné a nezacháva žiadne chemické vrstvy.

Éterické oleje:
Je známe, že éterické oleje nielen zabíjajú vírusy, baktérie, ale aj bojujú proti hmyzu a zmierňujú stres. Zmiešajte 3 litre vody s 3 polievkovými lyžicami Castilianského mydla, pridajte 25 kvapiek esenciálneho oleja z čajovníka a získate tým skvelý prostriedok na umývanie podlahy.

Citróny:
Kyselina citrónová má dezinfekčné a bieliace vlastnosti, odstraňuje nepríjemný zápach. Polovica citróna vám pomôžete vyčistiť umývadlo a kohútiky z vodného kameňa. Citrón môže rýchlo odstrániť škvrny, špinu a mastnotu na akomkoľvek povrchu.

Olivový olej:
Používa sa namiesto laku na starostlivosť o drevený nábytok. Pomocou olivového oleja ľahko očistíte ruky zo zaschnutej farby, pretože pôsobí ako prírodné rozpúšťadlo. Zmes 2 polievkových lyžičiek olivového oleju a 2 lyžíc soli odstránia nečistoty a mastnotu z liatinového riadu.

Ocot:
Veľmi dôležitá zložka pri varení. Bojuje proti hubám a plesniam, rozpúšťa nečistoty a zmierňuje tvrdosť vody. Ak sa vám nepáči vôňa, urobte to takto: zmiešajte polovicu šálky octu s 5 kvapkami esenciálneho oleja z čajovníka a s 5 kvapkami citrónového oleja. Výslednú zmes prelejte do fľaše so sprejom a použite na čistenie všetkých povrchov. Vôňa esenciálnych olejov zamaskuje štipľavý zápach octu.

Dúfame, že tieto tipy zmenia váš postoj k priemyselnej chémii a prejdete k neškodným čistiacim prostriedkom.

ZDROJ: takprosto.cc

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com