Zbavte sa bolesti hlavy do 5 minút a to aj bez užitia liekov!

Spread the love

Bolesti hlavy, prípadne migrény sú problémom väčšiny ľudí. Tieto bolesti prichádzajú najmä vtedy, keď ich najmenej očakávame a akurát na nich nemáme priestor. Práve kvôli tomu často siahneme po rôznych tabletkách proti bolesti, ktorých bezpečnosť je ale otázna. Môže sa stať, že si na nich človek vytvorí návyk a rizikom sú tiež možné poškodenia pečene, či iných orgánov v tele.

Pri bolesti hlavy je vhodné piť veľa tekutín a pokúsiť sa mierne relaxovať. Nie vždy to je možné, avšak pomôcť môže tiež akupresúra. Princíp akupresúry je vyvíjanie tlaku krúživými pohybmi na akupresúrne body, vďaka čomu zmiernite a tiež úplne odstránite bolesť, ktorá vás trápi. Tlačiť na body by ste mali cca 30 sekúnd až jednu minútu a úľavu by ste mali pocítiť do 10 minút.

Na aplikovanie akupresúry do vášho života nepotrebujete žiadne špeciálne vyškolenie. Chce to len trochu cviku a objaviť na tele tie správne body. Proti bolesti hlavy existuje šesť akupresúrnych bodov, ktorých stimuláciou si dokážete pomôcť od bolesti hlavy bez toho, aby ste užívali rôzne nebezpečné lieky proti bolesti.

 

1. Bod Yintang:

Tento bod býva často označovaný aj ako tretie oko. Je v mieste, kde sa nachádza šiesta čakra, medzi obočím pri koreni nosa. Tento bod stimulujte pri bolesti hlavy a tiež pri únave očí.

 

 

2. Bod Zan Zhu:

Tieto body nájdete na vnútornej strane okraju obidvoch obočí. Stimulovať tieto body môžete pri bolesti hlavy, ale tiež pri problémoch s dutinami. Pomáha pri sekrécii hlienu z dutín a rozjasňuje videnie.

 

 

3. Bod Yingxiang:

Tieto body sú umiestnené na oboch stranách pri nose, v priehlbine medzi čeľusťou a lícnymi kosťami. Ak vás trápi bolesť hlavy, zubov prípadne stres, krúživými pohybmi tlačte na tieto body a do 10 minút môžete očakávať úľavu.

 

 

4. Bod Tian Zhu:


Body nájdete pod vlasmi. V strednej časti záhlavia, na začiatku krčnej chrbtice. Týmto bodom si môžete pomôcť s migrénou, bolesťou hlavy, zapchatým nosom, bolesťou uší a tiež očí.

 

5. Bod Shuai Gu:


Tieto body nájdete na oboch stranách nad ušami, v blízkosti spánkov. Body sú umiestnené v malých jamkách. Vďaka tomuto bodu sa zbavíte bolesti hlavy a tiež unavených očí.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like