ZÁZRAK lekárov v Čine: Kým čakali na prístroje, chlapcovi zlyhalo srdce. Oni sa však nevzdali, je priam zázrak, čo sa im podarilo.

Medicína vie niekedy prekvapiť. Hlavne ak ide o prípad, kde nepomôžu žiadne lieky či operácia a zostáva už len odhodlanie, viera, vytrvalosť a dúfanie lekárov. To bolo aj v prípade tohto umierajúceho chlapca.

Nebyť tridsiatich lekárov a zdravotných sestier, ktorí sa nevzdávali, tak by tento chlapček neprežil. Chlapec bol privezený do nemocnice v Číne s akútnym zlyhávaním srdca. Stav sa mu postupne veľmi zhoršoval, a preto lekári v miestnej nemocnici uvažovali nad presunom chlapčeka do modernejšej nemocnice v Šanghaji.

Na to však nebol čas, pretože na druhý deň ráno jeho tlak rapídne klesal a srdce sa mu čoraz viac spomaľovalo.

Lekári sa teda spojili s odborníkmi zo Šanghaja, aby im dodali prístroje na akútne okysličovanie krvi. Medzi tým, ako k ním tento prístroj poslali sa však chlapcovi srdce zastavilo. Lekári a zdravotné sestry sa ale nevzdávali a päť hodín sa pri ňom striedali a vykonávali kardiopulmonálnu resuscitáciu.

Práve kvôli týmto viac ako 30-tisíc stlačení jeho hrudného koša, ktoré vykonali títo ochotní a odhodlaní lekári plní viery, udržali chlapca pri živote až kým sa k ním nedostal prístroj, na ktorý čakali.

„Nemohli sme to vzdať. Museli sme urobiť všetko, aby sme dieťa zachránili. Teraz je už najdôležitejšie to, aby sa čo najrýchlejšie zotavil.“ Povedal ošetrujúci lekár Dr. Li Yamin.

ZDROJdailymail.co.uk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com