Zázračné učinky cvikly: Ako ju používať na očistu pečene, čriev a zlepšenie funkcie mozgu

Červená repa je vynikajúcou potravinou na očistu. Je zdrojom kvalitnej vlákniny a obsahuje pektínové polysacharidy, ktoré sú považované za účinné pri čistení tráviaceho traktu a udržania pohybu čriev. Nielenže podporuje cvikla zdravie hrubého čreva a tráviaceho systému tým, že uľahčuje vyprázdňovanie, ale tiež podporuje celkové mechanizmy detoxikácie organizmu.

Okrem toho znížite svoju hmotnosť a upravíte kyslosť v žalúdku. Hlavnou zložkou tohto „vitamínového šalátu“, ktorý obohatí vaše telo o vitamíny a minerály, je vláknina.

Prispieva k účinnému čisteniu čriev. V dôsledku toho sa z vás odstráni aj tuk, čím sa zníži vaša hmotnosť.

Na prípravu tohto vitamínového šalátu je potrebná kapusta, repa, mrkva, citrónová šťava a olej. Nastrúhajte aj kapustu, červenú repu a mrkvu, všetko v pomere 3:1:1. Podľa chuti môžete pridať aj bylinky – kôpor, petržlen, zeler. Ak chcete, pridajte trochu citrónovej šťavy, strúčik cesnaku, olivový alebo ľanový olej. Šalát nie je potrebné soliť, ale je dobrý aj so sójovou omáčkou.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: farmazdravi.cz

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com