Zastavte vypadávanie vlasov! Obyčajné kvasnice sú jedným z najúčinnejších prostriedkov na silné a lesklé vlasy!

Vedeli ste, že maska na vlasy z obyčajných kvasníc je pomerne jednoduchý recept, ktorý dodá krásu a lesk aj veľmi poškodeným vlasom? Maska totiž dokáže vlasom dodať potrebné živiny a v prípade poškodenia pomáha pri ich regenerácii.

Kvasnicová maska je vhodná pre všetky typy vlasov a mali by ju vyskúšať najmä ľudia trpiaci vypadávaním vlasov (podporuje ich rast). Pomocou masky môžete bojovať aj proti lupinám.

A aký je recept na túto zázračnú masku?

Rozpustite 1 čajovú lyžičku medu alebo cukru v 1 polievkovej lyžici teplého mlieka. Do zmesi pridajte 20 g čerstvého droždia. Ak sa rozhodnete použiť sušené droždie, nezabudnite, že 7 gramov sušeného droždia pôsobí ako 40 gramov čerstvého. Zmes sa potom nechá 15 – 20 minút odpočívať a kvasiť na teplom mieste.

Výslednú zmes naneste na čisté a vlhké vlasy od korienkov ku končekom. Môžete ho použiť aj na neumyté vlasy. Potom vlasy zabaľte do plastového vrecka a teplého uteráka. Maska si vyžaduje optimálnu teplotu, aby kvasinky mohli čo najlepšie fungovať a dodať vlasom chýbajúce vitamíny a minerály.

Ak sa vám zmes zdá príliš riedka, použite menej mlieka. Masku nechajte pôsobiť 2-3 hodiny, čím dlhšie ju necháte pôsobiť, tým výraznejšie budú výsledky. Potom si umyte vlasy šampónom. Nemusíte sa obávať mierne nepríjemného zápachu, ktorý budete cítiť z vlasov s maskou. Po vypraní nezostanú po zápachu žiadne stopy.

Ďalší variant tejto masky je bez použitia mlieka

Zmiešajte droždie s medom a nechajte ho kvasiť. Po fermentácii pridajte čajovú lyžičku ricínového alebo olivového oleja. Ďalší postup je úplne rovnaký ako v predchádzajúcich pokynoch.

Po umytí masky a vysušení vlasov uvidíte neuveriteľné účinky tejto masky. Vaše vlasy budú oveľa zdravšie a krajšie ako predtým a budú plné lesku a objemu.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

obrázok: pixabay

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com