Zaseknutý nerv v oblasti krížov je nepríjemná vec. 2 cviky, ktoré zvladnete aj doma vám pomôžu

V oblasti bedrovej chrbtice sa nachádza sedací nerv, je umiestnení nad zadkom, prechádza nim a končí až v chodidlách. Vďak tomuto umiestneniu, dokáže narobiť bolestivú šarapatu.

Bežné označenie tohto problému je aj zablokovaný nerv, to znamená, že nie je taký pružný aký by mal byť, takže nie je ohybná zadná strana svalov dolných končatín. Môže ísť o jeho skrátenie alebo stuhnutie. Lekár by vám stanovil diagnózu a lieky. Dôležité je aj samozrejme cvičenie vo forme jednoduchých cvikov. Pomôžu vám eliminovať bolesť.

Cviky na uvoľnenie:
najlepším je strečing, pomáha od bolesti a znížiť zápal.Všetko pomaly a opatrne. Pri výdychu rozťahujte svaly.

Lahnite si na karimatku alebo na zem , vezmite si koleno do ruky a pomaly priťahujte k ramenu. Hneď ako pocítie napätie vydržte v tejto polohe aspoň 30 sekúnd. Nohu vyrovnajte, oddýchnite si a zopakujte ešťe 2krát.

Znovu si lahnite, pokrčte nohu v kolene a pritiahnite k hrudníku, dbajte na to, aby vaša panva bola stále na zemi. Nohy si uložte tak ako vidíte na obrázku. Potom chyťte zdravú nohu a pritiahnite k sebe. Podržte 30 sekúnd, uvoľnite a vráťte nohu na zem. Zopakujte 2krát.

 

Práve pohyb je veľkým pomocníkom pri zápalu sedacieho nervu. Zlepšujete krvný obeh, lepšia pohyblivosť svalov a prispievate k lepšej regeneráci.

zdroj: medicinanatural.com / prirodajelek.cz / Bigstock.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com