Zapálila som si doma bobkové listy. Až uvidíte, čo sa stalo po 10 minútach, budete to robiť tiež!

Spread the love

Bobkový list, ktorý je listom vavrínu ušľachtilého, pochádza pravdepodobne z Malej Ázie a dodnes je hojne pestovaný v Stredomorí.

Jeho vôňa a chuť je silno aromatická, a práve preto sa používa nielen ako korenie, ale aj v liečiteľstve a má hneď niekoľko využití.

Ak ste vystresovaní z práce a trápi vás časté napätie, bobkové listy vám môžu pomôcť. Uvoľní každodenný stres a zbaví vás úzkosti.

Stačí vziať suchý list a v nehorľavej nádobe ho zapáliť. Potom opustite miestnosť aspoň na desať minút. Keď sa vrátite späť, miestnosť bude celá prevoňaná aromatickou bylinou a vnesie do miestnosti novú atmosféru.

 

Pri spaľovaní totiž bobkový list uvoľňuje špecifické látky, ktoré nám pomáhajú sa uvoľniť. Stačí potom len v miestnosti sedieť, dýchať a hlboko relaxovať – ​​zbavíte sa stresu a navyše sa vám zrovná krvný tlak.

Bobkový list má preukázateľne upokojujúce účinky, tiež môže pôsobiť ako protizápalový prostriedok a dokáže byť aj pomáhať pri epileptických záchvatoch.

Listy totiž obsahujú éterické oleje – napríklad eukalyptol, ktorý uvoľňuje dýchacie cesty a pomáha práve pri relaxácii.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like