Zamestnanci zoo odmietnu pomôcť topiacemu sa šimpanzovi, potom sa jeden z návštevníkov ponáhľa na pomoc!

Divoké zvieratá, ako napríklad šimpanzy, by nemali žiť v zoologických záhradách. Najlepším miestom pre ne je prirodzené prostredie. Incident, ku ktorému došlo v roku 1990 v detroitskej zoo, je jedným z príkladov, prečo by ľudia nemali držať zvieratá v uzavretých priestoroch, najmä ak za ne chovatelia nenesú plnú zodpovednosť.

V roku 1990 v detroitskej zoologickej záhrade zaútočil na šimpanza menom Jo-jo agresívnejší šimpanz a začal utekať. Nanešťastie spadol do umelého jazierka, ktoré sa nachádzalo vo výbehu šimpanzov.

Šimpanzy na rozdiel od ľudí nevedia plávať. Keďže majú viac svalového a menej tukového tkaniva, ich telo je oveľa hustejšie a neudrží sa na hladine.

Jojo sa začalo potápať. Návštevníci zoo začali kričať, aby mu niekto pomohol. Zamestnanci zoo však do výbehu nevstúpili zo strachu pred šimpanzmi. Šimpanzy môžu byť veľmi agresívne, najmä keď bránia svoje územie. Tieto zvieratá sú oveľa silnejšie ako dospelí ľudia.

Jeden z návštevníkov zoo, vodič nákladného auta Rick Swope, sa napriek varovaniam ponáhľal šimpanzovi na pomoc. Nejakým zázrakom sa mu ho podarilo vytiahnuť na suchú zem.

Ťahanie opice, ktorá vážila takmer 60 kg, nebolo jednoduché a zviera niekoľkokrát skĺzlo späť do vody. Nakoniec sa to podarilo.

Teraz sa o svoju bezpečnosť musel obávať Rick. Musel opustiť výbeh skôr, ako sa k nemu priblížil ďalší šimpanz. Našťastie sa mu to podarilo.

O mnoho rokov neskôr sa Ricka v jednom rozhovore opýtali, prečo sa rozhodol vykonať takýto hrdinský čin napriek varovaniam zamestnancov zoo a napriek tomu, že si uvedomoval, aké je to nebezpečné. Rick vtedy odpovedal: „Pozrel som sa mu do očí a bolo to, akoby som sa pozeral do očí inému človeku, videl som otázku: Nepomôže mi niekto?

Zvieratá sú naši bratia, preto je skvelé, že na svete existujú ľudia ako Rick Swope, ktorí neváhajú riskovať vlastný život pre iného tvora!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com