Zamestnanci nemocnice si uctili pamiatku muža pekným gestom. Vďaka jeho orgánom zachránili tri životy

Prísť o manžela a o otca svojich detí zo sekundy na sekundu je nepredstaviteľné. 19.07.2018 Cletus spokojne trávil čas pri večeri so svojou rodinou. Rozprával sa so svojou manželkou, ktorá ale bola v druhej miestnosti. Cletus svojej manželke Carrie dlhšie neodpovedal na to, čo sa ho pýtala preto sa nahnevaná prišla pozrieť do miestnosti, kde sa nachádzal.

Cletus sa dusil kúskom jedla a Carrie okamžite volala záchranku. V dobe, kedy čakali na záchranku mu Carrie poskytla prvú pomoc. Jej manžel dva dni ležal v nemocnici v bezvedomí, avšak zachrániť ho nedokázali.

 

Pre Carrie to bola obrovská a veľmi náhla strata. Netušila, čo si bez svojho manžela počne, avšak čakalo ju ešte jedno náročné rozhodnutie. Cletus bol po smrti vhodný darca orgánov a Carrie mala rozhodnúť, či jeho orgány budú použité pre záchranu iných životov, alebo nie. Aj keď to bolo náročné, rozhodla sa pre darovanie.

 

Carrie si uvedomovala, že Cletusa jej už nikto nevráti a tiež to, že vďaka jeho orgánom môžu ďalší ľudia žiť. Cletusova pečeň a obličky zachránili 3 ľudské životy a pomohol ďalších 50 ľuďom, ktorý mali vážny zdravotný problém. Zamestnanci nemocnice si veľmi vážili rozhodnutie, ktoré Carrie urobila a vedeli, aké nesmierne náročné to pre ňu musí byť.

Ako úctu pamiatke jej manžela a tiež ako prejav vďaky za jej rozhodnutie darovať jeho orgány sa 150 zamestnancov nemocnice postavilo na okraj chodby pri prevážaní Cletusa.  Carrie priznáva, že aj napriek podpore rodiny a priateľov bolo pre ňu veľkou pomocou aj vedomie toho, že Cletusove orgány zachránili životy iným ľuďom. Carrie dostávala z celého sveta správy od ľudí, ktorých sa darcovstvo Cletusových orgánov dotklo.

Carrie a jej deťom veľmi pomohlo aj stretnutie s Johnom Mockom, ktorý prijal Cletusovu pečeň a vďaka tomu prežil. John cítil potrebu skontaktovať sa s rodinou muža, vďaka ktorému žije. Stretnutie Carrie a Johna bolo veľmi emotívne a vyzeralo tak, akoby sa títo ľudia poznali celý život. Rodiny ostali v kontakte a pravidelne si telefonujú.

Plánujú aj ďalšie stretnutia. Aj vďaka Johnovi a ďalším ľuďom dokáže Carrie uniesť túto obrovskú stratu, aj keď jej milovaného manžela jej to už nikdy nevráti. Carrie a jej deti sú ale veľmi silné a teší ich podpora od ľudí a prejavy skutočnej ľudskosti, ktoré im boli v tejto ťažkej situácii prejavené.

ZDROJscarymommy.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com