Záhradník položil taniere pod nohy stola a problém s mravcami zmizol. Ako je to možné?

Mravce v záhrade sú častým a nepríjemným problémom pre každého záhradníka. Hmyz si nežiada povolenie. Po záhrade si buduje svoje domy a žije nerušene. Mravce chcú jedno – snažia sa prežiť, nájsť si vhodné miesto, kde ostanú a potrebujú sa vyhýbať nepriateľom. Množia sa rýchlo, no človek ich prítomnosť v záhrade nemá rád.

Ako sa vysporiadať s mravcami v záhrade:
Pravdaže je jednoduché zájsť si do špecializovaných predajní a kúpiť si prostriedky, ktoré zničia škodcov. Lenže kvalitné prostriedky občas stoja veľa a zároveň môžu zničiť aj biotop záhrady. Pri použití chémie musíme používať rukavice a respirátor, čo môže mať nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré uškodia ľudom, domácim zvieratám aj rastlinám.

Ak radi jete vonku na záhrade, pravdepodobne sa stáva, že sa vám na stole objavia nevítaní hostia – mravce. Tie milujú chutné jedlo a najmä sladkosti. Ak ste unavení zakaždým vyberať mravce von z misky, skúste sa riadiť nasledujúcim trikom.

Keď sa mravce potrebujú dostať k potrave, musia vyliezť na stôl po jeho nohách. Vašou úlohou bude sťažiť im túto cestu. Vezmite si 4 plechové alebo plastové taniere, ktoré umiestnite pod nohu stola. Do každej nádoby nalejte vodu, tým pádom hmyz nedokáže prekonať túto bariéru a bude musieť ustúpiť, alebo sa proste utopí.

Lenže mravce sú známe svojou vytrvalosťou. Pravdaže si nezačnú budovať plte, aby preplávali cez vodu a zjedli tvoj obed. No nájdu omrvinky na zemi, ktoré s radosťou zjedia. Ak nechcete ďalej zdieľať s nimi potravu, musíte vojnu doviesť k víťaznému koncu. Nenechávajte na stole nedojedené jedlo či nedopité nápoje. Pamätajte na to, že mravcom stačia aj najmenšie pozostatky potravy na to, aby mohli zásobovať celú armádu. Skutočne to potrebujete?

Ak sa chcete zbaviť mravcov, pripravte si hrniec vody, ktorý dajte vrieť a prisypte doň mletú červenú papriku. Následne zoberte zmes, a vylejte ho všade na miesta, kde sa mravce hromadia.  Bojovať proti mravcom môžete s ostrým zápachom, napríklad amoniakom či petrolejom.

Alebo je tu ešte jeden spôsob ako sa ich zbaviť. Skúste preniesť mravenisko na iné miesto, napríklad do lesa. Nezabúdajte, že mravce budujú svoj dom dôkladne a časť z neho sa môže nachádzať aj s jeho obyvateľmi pod zemou. Tým pádom je možné, že sa hmyz čoskoro znovu rozmnoží.

Máte aj vy nejaké tipy, ako sa vysporiadať s mravcami? Napíšte svoje skúsenosti do komentárov.

ZDROJ takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com