Záchranári HZS pomáhali vyčerpanému nepočujúcemu českému turistovi, v podobnej situácií sa už ocitol

Dňa 09.01.2021 dopoludnia sa na tiesňovú linku HZS „18 300“ obrátil jeden zo skupiny slovenských turistov, ktorí počas výstupu na Malý Kriváň, v blízkosti sedla Priehyb, našli na chodníku ležať muža, ktorý bol vyčerpaný, dezorientovaný a nebol schopný samostatného postupu.

Muž bol navyše aj nepočujúci, čo značne komplikovalo až znemožňovalo komunikáciu s ním. Na pomoc mu odišlo 6 záchranárov HZS zo Štefanovej. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a zateplení, muža českej národnosti transportovali na nosidlách Akija za istenia lanovou technikou Belskou dolinou k terénnemu automobilu HZS.
Následne bol transportovaný k privolanej sanitke RZP. Nakoľko prevoz do zdravotníckeho zariadenia odmietol, záchranári HZS ho previezli do Domu HZS v Štefanovej, odkiaľ na vlastnú žiadosť pokračoval samostatne.
Záchranári HZS počas zásahu zistili, že na pomoc tomuto mužovi boli privolaní aj pred necelými dvoma mesiacmi a aj vtedy odmietal ich pomoc. O tejto skutočnosti bola informovaná aj Polícia SR a Veľvyslanectvo Českej republiky.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com