Zabudnuté a podceňované kakao! Zistite prečo je nevyhnutné piť kakao, najmä ak máte viac ako 40 rokov…

Spread the love

Aj vy ako ste vyrástli ste zabudli na kakao? V dnešnom článku vám presvedčíme, že by ho nemali piť len deti ale aj dospelí. Tento chutný nápoj je energizujúci a zároveň schopný vás ochrániť pred vírusmi a infekciami. Kakao zlepší vašu náladu a zvýši vitalitu!

 

Podľa mnohých vedeckých výskumov nás kakao môže ochrániť pred srdcovými chorobami či rakovinou. Podľa výsledkov týchto výskumov ľuďom, ktorí pravidelne tento nápoj pijú, hrozí až o päťdesiat percent nižšie riziko  vzniku spomínaných chorôb ako tým, ktorí ho nepijú.

Niektorí vedci si jeho blahodárne účinky vysvetľujú antioxidantmi a flavonolmi, ktoré sú obsiahnuté v jeho sušine. Flavonoly sú prítomné aj v zelenom čaji a v niektorých druhoch zeleniny a spolu so spomínanými antioxidantmi nás chránia pred rakovinou a ochoreniami pľúc. Rovnako ochraňujú naše cievy pred poškodením. Kakao navyše podporuje aj náš imunitný systém tým, že povzbudzuje tvorbu protilátky zvanej imunoglobulín.

Pridajte k nemu škoricu a klinčeky!

Kakao, škorica a klinčeky majú úžasné vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti choroboplodným zárodkom a znižujú pravdepodobnosť ochorenia, najmä počas týchto chladných zimných mesiacov. Kakao je silný antioxidant a je veľmi bohatý na horčík a vitamíny. Čo robí to mimoriadne užitočné, hlavne ak máte viac ako 40 rokov, stačí to len skúsiť!

Škorica zlepšuje krvný obeh a znižuje zápal v tele a klinčeky obsahujú silné antiseptické a analgetické vlastnosti.

Zloženie:

2 šálky mlieka, ak používate mandľové mlieko, chuť bude bohatšia!
1, 1/2 polievková lyžica kakaového prášku alebo čokolády
1 lyžička škorice
1/2 lyžičky zemiakových klinčekov a
štipku soli
1/4 lyžičky stevia (voliteľné)

Príprava:

Ohrejte mlieko, rozmiešajte v ňom všetky ostatné ingrediencie, kým sa všetko nerozpustí. Odporúčame používať šľahač a pri zahrievaní zmes neustále miešať.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like