Za málo peňazí veľa muziky: Miesto drahej chémie dajte do misy tento LACNÝ ZÁZRAK!

Spread the love

Nech som kupovala chémiu akú som chcela, vo WC mise som sa stále potýkala s vodným kameňom. Gél akurát tak vždy stiekol a závesné čističe s vôňou nezvládli ani zlomok z toho, čo sľubovali v reklame – pár spláchnutí a boli prázdne.

 

Moja kamarátka mi poradila skvelý domáci nápad, ako si pomôcť za málo peňazí. Stačí vám len tento umelý závesný držiak, ktorý určite doma nájdete a pár jednoduchých prísad.

Za 10 minút máte hotovo, len nadávkujete do držiaka a zavesíte – žiadny vodný kameň, WC voňavé a čisté. My sme doma traja, niekedy aj štyria, keď príde syn z internátu a vydrží nám 3-4 týždne na jednu dávku.

Čo budeme potrebovať:

 • WC držiak závesný (ten do ktorého sa dá opakovane dávkovať gélový čistič)
 • 100 ml vody
 • 25 až 30 ml tekutého mydla,
 • 1 lyžičku kukuričného škrobu
 • 6 lyžičiek kyseliny citrónovej
 • Pár kvapiek esenciálneho oleja (ideálne tea tree oil, ktorý je antibakteriálny a bojuje proti plesniam a vírusom), alebo pár kvapiek voňavého oleja, podľa toho, akú vôňu máte radi
 • Ak chcete, tak i potravinárske farbivo, ale nie je potrebné

Postup:

Z tohto množstva vyjde asi 4-5 dávok a jedna Vám vydrží na 3-4 týždne.

 1. Nachystajte si hrniec a dajte do neho vodu, kyselinu citrónovú a škrob, ktorý sme si predtým samostatne rozmiešali v malom množstve studenej vody – inak by sa nám nemusel dobre rozpustiť.
 2. Rozmiešajte a dajte na plameň. Zahrievame a miešame, kým sa tekutina nezačne meniť na gélovitú konzistenciu.
 3. Keď má zmes požadovanú konzistenciu gélu, zložíme z plameňa a pridáme farbivo (ak chcete), 5 kvapiek tea tree oleja a vôňu, akú máme radi.
 4. Ja vždy dávkujem do držiaka spolu s tekutým mydlom – buď do jednej časti dám prostriedok a do druhej mydlo alebo to môžete namixovať, že prostriedku dáte viac, ako mydla.

Ja niekedy mydlo úplne vynechám – je len na vás, ako sa rozhodnete. To je všetko, teraz len zavesíme do misy a zvyšok skladujeme v plastovej fľaši. Za pár korún máte perfektného domáceho pomocníka.

You Might Also Like