Vždy som sa bála kliešťov, ale keď som objavila tento ŠIKOVNÝ TRIK, žiadne už som nemala! Konečne môžem chodiť do prírody bez strachu

Spread the love

Teplé jarné a letné dni majú len jednu nevýhodu – škaredý hmyz, ktorý si vás chce nájsť a zahryznúť sa. Zvlášť nebezpečné sú kliešte.

Pokiaľ máte radi exteriérové aktivity a trávite veľa času vonku alebo jazdíte na piknik s rodinou, je pravdepodobné, že sa vrátite domov aj s malým bonusom. Aby ste tieto obavy vôbec nemuseli mať, prezradíme vám jeden jednoduchý trik.

Účinný prostriedok proti kliešťom

Všetko, čo potrebujete je obyčajný valček na čistenie odevov a esenciálny olej. Aplikujte na valček trochu esenciálneho oleja a prechádzajte ním rovnomerne po vašom oblečení, tak aby sa na ňom nevytvárali škvrny. Pred tým, než odídete do parku alebo prírody, prejdite valčekom niekoľkokrát po oblečení, ktoré si chystáte obliecť.

Pokiaľ tento spôsob nebude fungovať, máme pre vás ďalších 5 možností, ako bojovať proti kliešťom.

Účinné esenciálne oleje

Eukalyptus
Eukalyptový olej môžete použiť samostatne alebo v kombinácii s olejom schizandry čínskej. Takto od seba odpudíte akýkoľvek hmyz.

Citrón
Tento olej je považovaný za obzvlášť účinný proti kliešťom, blchám a dokonca aj všiam.

Mäta
Olej je toxický pre hmyz a účinný ako prírodný repelent.

Levanduľa
Vôňu levandule ľudia zbožňujú, ale kliešte ju nemôžu ani vystáť. To iste platí aj pre mušky a komáre.

Olej z schizandry čínskej
Má jasnú citrónovú vôňu a je prírodným prostriedkom na ochranu proti blchám a kliešťom.

Niektorí ľudia si jednoducho zmiešajú esenciálny olej s vodou a aplikujú ho na telo pomocou spreja. Avšak, v teple sa kontakt medzi olejom a kožou môže prejaviť podráždením.

You Might Also Like