Vždy ma veľmi trápila špinavá výlevka a vodný kameň. Kamarátka mi ale poradila super zlepšovák. Upratovanie zvládnem raz-dva

Spread the love

Musíte tráviť veľa času upratovaním aj keď by ste si najradšej ľahli pod deku a sledovali svoj obľúbený film? Zhromaždili sme pre vás niekoľko užitočných tipov, ktoré vám skrátia čas upratovania a vy sa tak budete môcť venovať aj príjemnejším veciam!

 

 1. Navlhčite si papierovú utierku do octu a oviňte ju okolo vodovodného kohútika na 30-40 minút. Následne si na uterák naneste trochu detského olejčeka a preleštite ním povrch. Tento postup zaistí dlhodobú čistotu a lesk.
 1. Ak sa chcete zbaviť hrdzavých škvŕn, vezmite si plátok citrónu, namočte ho do soli a pretrite ním problémové oblasti.
 1. Prach z ventilačných mriežok odstránite pomocou vosku, ktorý výrazne zníži hromadenie prachu.

 1. Na dosiahnutie snehobielej vane, napúšťajte do nej horúcu vodu a rozrieďte ju s bieliacim prostriedkom (napr. vanish). Nechajte to pôsobiť celú noc a ráno budete milo prekvapený!

 1. Žulové dosky ostanú čisté vďaka zmiešaniu 2 šálok vody s pár kvapkami tekutého mydla a 50ml alkoholu. Utrite týmto roztokom žulový povrch a užite si tú čistotu!

 1. Čisté dlaždice dosiahnete s pomocou obyčajnej jedlej sódy – najúčinnejší prostriedok na dlaždice a škáry.

 1. Vložte misku s vodou a plátkom citrónu do mikrovlnnej rúry a zapnite ju na 5 minút. Špina je preč!

 1. Voda, sóda a niekoľko kvapiek peroxidu vodíka – to stačí na vyčistenie aj tých najodolnejších škvŕn na vašom sporáku. Nechajte túto zmes pôsobiť 5-10 minút a potom už len utrite utierkou.

 1. Ak chcete dať sviežosť vašim dreveným doskám, potrite ich plátkom citrónu. Keď ju pred tým ešte aj posolíte, zbavíte sa aj odolných škvŕn.

 1. Pre krajší vzhľad starších plastových dosiek na krájanie ich namočte do bieliaceho roztoku a nechajte pôsobiť 1 hodinu.

 1. Prach na žalúziách vyčistite kliešťami omotanými vlhkou handričkou.

 1. Mierne osolená kôra citrusových plodov dokonale odstráni škvrny od kávy a čaju z vášho obľúbeného hrnčeka.

 1. Panvice a hrnce nechajte vyvariť s octom a potom ich vyčistite pomocou sódy. Budú žiariť ako nové.
 1. A ešte posledný trik na jednoduché vyčistenie panvíc a hrncov: dno hrncov posypte soľou a následne ich vytrite rozrezaným zemiakom. Panvicu alebo hrniec opláchnite vodou, vysušte, nalejte tam trochu oleja a držte ju nad miernym ohňom 30 minút.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like