Vždy, keď zúrila chrípka, naše staré mamy varili bobkový list s cukrom. Aj po rokoch má tento recept stále cenu zlata!

Chrípka opäť útočí a nechce sa len tak vzdať. Čoraz viac ľudí sa cíti zle. Ak už máte dosť liekov, ktoré nezaberajú, vyskúšajte tento babičkin recept na chrípku. Domáci liek využíva priaznivé účinky bobkových listov.

Bobkový list má silnú arómu. Málokto vie, že má aj protizápalové účinky a používa sa v medicíne (napríklad ako esenciálny olej).

Naše babičky dobre poznali jej liečivé účinky. Túto masť z bobkového listu používali pri chrípke alebo prechladnutí. Máme pre vás recept:

10 bobkových listov zalejte 70 % alkoholom a nechajte jeden deň odstáť. Potom všetko nalejte do olivového oleja a dajte na mierny oheň – zmes sa nesmie variť! Keď masť vychladne, nanášajte ju na bolestivé miesta niekoľkokrát denne.

Toto je len jeden recept, ale máme aj ďalšie, ktoré používajú cukor! Čítajte ďalej!

Ak trpíte kašľom, pomôže vám 15 bobkových listov, ktoré zalejeme 250 ml citrónovej šťavy a pridáme 500 g cukru. Zmes varte na malom plameni – do hodiny sa vytvorí hustý sirup. Stačí nazbierať listy, nechať ich vychladnúť a užívať 1 polievkovú lyžicu denne.

PS: Sirup skladujte v chladničke.

Nie náhodou je bobkový list symbolom víťazstva! Hravo si poradí s každým prechladnutím a chrípkou. Na zdravie!

Zdieľajte tento článok na Facebooku! Tento recept vám určite pomôže!

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com