Výzva profesora Krčméryho: Dôležitý odkaz pre Slovákov, ktorí sa nechcú dať testovať!

Zdieľajte článok na

Infektológ a profesor Krčméry vymenoval dôvody, prečo má celoplošné testovanie zmysel, no zároveň pomenoval aj jeho úskalia.

 

Prednosta Mikrobiologického ústavu Lekárskej fakulty UK už oznámil, že celoplošné testovanie schvaľuje, pričom by bol rád, ak by prišiel čo najväčší počet ľudí. ,,Keby prišlo napríklad 50 %, mali by sme obraz o 2 miliónoch ľudí a to je cenný údaj. Tým, že izolujeme pozitívnych na 10 dní, opatrenia prestanú byť potrebné,“ uviedol Krčméry v rozhovore pre plusku.sk.

Krčméry apeluje na občanov, ktorí testovanie odmietajú. ,,Nech využijú zadarmo uspokojenie svojej zvedavosti, či nie sú pozitívni. Po druhé, pomôžu tým uvoľňovaniu toho, čo im strpčuje život. A po tretie, pomôžu identifikovať tých, ktorí môžu byť aj pre nich nebezpeční a možnože sú to ich susedia. Je tam dosť racionálnych dôvodov, aby to dopadlo úspešne,“ upozornil uznávaný epidemiológ.  

Zamerať by sme sa mali na pozitíva, ktoré z celonárodného testovania plynú. Je čas zjednotiť sa a aktívne bojovať s epidémiou a nielen čakať, kedy začne počet pozitívnych prípadov klesať.

 

zdroj: pluska.sk


Zdieľajte článok na

You Might Also Like