Vystrašenej matke lekári povedali, že prechádza menopauzou a bude v poriadku, no jej stav začínal byť oveľa vážnejší

Karen mala pokojný život. S manželom Steveom splodili 5 detí – 30-ročného Jamesa, 28-ročnú Natalie, 17-ročného Lukea, 15-ročného Kaia a 8-ročného Bena. Avšak pokoj netrval dlho a jej nočné mory sa začali v roku 2015. Začala sa cítiť zle a unavene, no presviedčala sa, že o nič nejde, a ako bežná mama aj ona to hodila za hlavu a žila s tým ďalej.

Stále ju bolela hlava, nemohla dobre spávať, bola stále unavená a neustále sa jej menila nálada. Párkrát zašla ku lekárovi, no ten jej vždy opakoval, že prechádza menopauzou a netreba sa ničoho báť.  Poslal ju domov s liekmi a antidepresívami. Každé ráno budila so silnou bolesťou hlavy a necítila si končatiny, preto mala občas problém s pohybom a aj so zrakom. Stávalo sa, že chcela ísť vyzdvihnúť deti zo školy, no jednoducho dobre nevidela, tak nemohla prísť. Nemohla si čítať knihy, alebo lúštiť krížovku.

„Blížilo sa mi k 50. narodeninám. Lekár sa ani neobťažoval lepšie ma vyšetriť, preňho to bol proste jasný náznak menopauzy. No symptómy sa začali zhoršovať a mala som pocit, že ma nikto nepočúva, až som sa začala cítiť nevypočutá a osamelá. Občas sa mi stávalo, že sa mi z ničoho nič zahmlilo pred očami a skoro som odpadla.

Lekár mi dokonca navrhol nejaké očné testy, tak sme šli v septembri 2016 k očnému lekárovi v Kenilworthe. Ten zistil, že môj pravý zrakový nerv je veľmi opuchnutý a tlak, ktorý naň tlačí je dvojnásobné väčší, než by mal byť. Po neustálom prosení ma konečne vzali do nemocnice na magnetickú rezonanciu. Bola som zúfalá.“ Vyjadrila sa Karen. „Doslovne som sa doplazila do nemocnice na kolenách a prosila som ich, nech niečo urobia, lebo umriem.“

Magnetická rezonancia v marci 2017 dokázala, že Karen má v hlave nádor veľkosti golfovej loptičky, ktorý tlačil na pravý zrakový nerv. O 3 mesiace neskôr, 13. júna 2017, podstúpila 8-hodinovú operáciu, ktorá dopadla úspešne a odstránili jej celý nádor.
„Zachránili mi život, no museli odstrániť časť mojej lebky. Na pravej strane hlavy mám metalovú doštičku. Našťastie je to všetko za mnou. Mám šťastie, že mám takú skvelú oporu zo strany mojej rodiny. Deti aj manžel sa o mňa veľmi báli ale neskutočne ma podporovali.“

Fakty o mozgovom nádore

  • Je to najväčší zabiják detí a dospelých pod 40 rokov.
  • Okolo 11,000 ľudom za rok je nádor diagnostikovaný, z toho 500 detí a mladých ľudí.
  • Približne 5,000 ľudí príde o svoj život kvôli nádoru každý rok.
  • Len 19% dospelých prežije 5 ďalších rokov potom, ako im diagnostikujú nádor.
  • Mozgový nádor zredukoval priemernú dĺžku života až o 20 rokov.

Karen má stále problémy so slabými končatinami a syndrómom karpálneho tunela v rukách, no pripisuje to výsledku operácie. Taktiež nemôže dlho chodiť, lebo sa unaví, tak používa vozíček.

„Mozgový nádor vás zmení v každom smere a už nikdy nebude takí, ako predtým. Som smutná, keď vidím staré fotky mňa, vidím na nich krásnu vitálnu ženu, ktorá miluje motorky a keď to porovnám s tým, kým som dnes… Nie som to ja. Myslím, že časť môjho ja bude navždy smútiť za mojím „starým ja“.

Snažím sa ale pomáhať ďalším ľudom a vysvetliť im, že nie som hypochonder, ani sa nesťažujem, keď je mi zle, no treba si uvedomiť, že netreba veci zľahčovať. Vedela som, že moje príznaky neboli príznaky menopauzy. Keby som to zistila o niečo neskôr, bolo by už neskoro. Nádor môže rozbiť celú rodinu. Ak môže zachrániť aspoň jedného človeka pred nočnou morou, bude to stáť za to.

Snažím sa byť pozitívna a užívať si život. Je to zvláštne, no niekedy si myslím, že nádor je najlepšia vec, aká sa mi stala. Dostala som druhú šancu prehodnotiť svoje priority v živote a uvedomiť si, že rodina je to najcennejšie čo mám v živote. Sme si teraz tak blízki a neustále každému prejavujem lásku. Chcem s nimi stráviť každú minútu môjho života.“

ZDROJmirror.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com