Vykopal obrovskú jamu na záhrade! Čo z nej nakoniec vzniklo vás určite nenapadne!

Spread the love

Niekedy sa môže stať, že nás naši susedia vedia pekne zaskočiť. Wayne tých svojich určite prekvapil tým, čo sa rozhodol urobiť na svojom dvore. Začal tam kopať niekoľko metrov hlbokú jamu, do ktorej následne umiestnil prepravný kontajner.

Pýtate sa prečo to robil? My vám postupne budeme odhaľovať krok po kroku čo Wayne urobil a ak aj tak neuhádnete, na konci článku vám to prezradíme. Jamu ktorú kopal na svojej záhrade urobil o pol metra vyššiu ako kontajner.

Pred dverami kontajneru si nechal miesto 1,2 metra a po stranách 30 cm. Keďže si s vykopaním jamy dal naozaj námahu, určite nechcel aby jeho prácu zmarilo možné zaplavenie vodou. Wayne preto ku kontajneru umiestnil nádrž o objeme až 113 l spolu s čerpadlom, ktoré v prípade, žeby sa do kontajneru dostala voda ju odčerpá do spomínanej nádrže.

Wayne mal všetko naozaj dobre premyslené. Priestor, ktorý si nechal pred dverami do kontajneru si nenechával náhodou. Presne sem umiestnil betónové schody, po ktorých sa zvrchu dalo pekne zísť až ku kontajneru. V tejto fáze ste už určite veľmi zvedaví, na čo tento kontajner Waynovi bude slúžiť, však? Mal v pláne vytvoriť atómový kryt, bunker, nejakú tajnú miestnosť? Poďme sa teda pozrieť na ďalšie kroky, ktoré Wayne so svojím kontajnerom podnikol.

Ďalším krokom bolo namontovanie I-nosníkov, ktoré spájali vrchnú časť kontajneru a prvý schod. Na prvý pohľad už vyzerala stavba po týchto krokoch k svetu, avšak aby si Wayne zabezpečil stabilitu a dlhú životnosť svojej záhadnej stavby, musel urobiť ešte zopár opatrení. Na vrchnú časť umiestnil najprv plech, potom použil výstužné tyče umiestnené v drevených trámoch a nakoniec už mohol navrch umiestniť vrstvu železobetónu. Aby zabezpečil prístup svetla do stavby, pred nanesením železobetónu urobil navrchu stavby dva otvory.

Aby jeho dielo vyzeralo čo najestetickejšie, vchod do „kontajneru“ vystaval tehlami a na okolie, na ktorom sa momentálne nachádza len čistá hlina sa chystá vysadiť nejaké okrasné dreviny, či rastliny. Wayne nie je žiadny začiatočník a preto nás už nemôže prekvapiť, že do svojej záhadnej stavby si nechal zaviesť tiež vodu a elektrinu.

Čo to teda je? Čo je Waynova záhadná stavba? Ak ste to ešte doteraz neuhádli tak možno ostanete prekvapení. Tento „bunker“ totiž slúži ako vínna pivnica!

Okrem skladovania vína si tu Wayne dokonca víno aj vyrába. Inšpirujete sa aj vy Waynovým skvelým nápadom na vínnu pivničku vo svojej vlastnej záhrade? Ak  však nie ste tak zručný ako on, odporúčame vám niektoré fázy výstavby ponechať na odborníkov.

 

You Might Also Like