Výchova chlapcov by nemala ležat na pleciach matiek, v staroveku tomu bolo presne naopak. Prečo je to teraz iné?

Mestský staroveký štát Sparta sa nezaoberal len fyzickým výcvikom detí, ale dbal o ne aj po mentálnej stránke, predsa bolo potrebné nejak vychovať budúcu generáciu. Prevládal názor, že vychovávanie chlapcov majú na starosti muži, to bol aj dôvod, prečo boli chlapci skoro oddelení od svojich matiek a odovzdaní do výchovy mužov.

Podobné boli aj názory na výchovu detí v Rusku. Týkalo sa to predovšetkým mladých šlachticou, ktorí boli zverení do rúk niekoľkých vychovávateľov a učiteľov za účelov vniesť do budúceho dediča čo najviac užitočných vlastností a informácii.

Avšak v 21.storočí sa všetko radikálne mení. Každý rok narastá počet slobodných mamičiek, a preto častokrát chlapci nemajú možnosť preberať mužské témy s mužským pohlavím, keďže nemajú otca. Preto by sa mali matky vyhýbať najväčším chybám, ktoré robia pri výchove chlapcov.

Ako správne vychovávať chlapcov:
Bozk na pery:
Podľa psychológov by ste sa mali vyvarovať bozkom na pery, pretože to nemá nič spoločné s prejavom materskej lásky či nežnosti. Pokiaľ chcete vyjadriť lásku synovi, stačia bozky na líce, čelo či objatie.

Osobný názor dieťaťa:
Každá matka by si mala vypočuť názor svojho syna a mala by ho naučiť prevziať zodpovednosť za svoje vlastné činy, aby bol potom schopný stať sa v dospelosti hlavou rodiny.

Chyby, z ktorých sa treba poučiť:
Zvyčajne chlapci vystrájajú viac ako dievčatá, a možno sa budete čudovať, ale nepotláčajte to. Nechajte, nech si všetko vyskúša. Neskôr mu to pomôže v živote, pretože zistí, čo ho naozaj napĺňa a zistí, že musí prebrať zodpovednosť za svoje rozhodnutia.

Obliekanie sa v chlapcovej prítomnosti:
Akonáhle sa chlapec stane nezávislejším, matka by mala začať s ním zaobchádzať ako s mužom, v žiadnom prípade by sa nemala obliekať v chlapcovej prítomnosti či chodiť v negližé.

Diskutujte o jeho chybách:
No v žiadnom prípade nerozoberajte chyby dieťa pred priateľmi a hlavne v jeho prítomnosti, pretože by sa to mohlo popísať na jeho psychike.

Nevysmievajte sa mu:
Keď sa váš chlapec snaží, no občas to nevychádza, nesmejte sa mu. Často si smiech vysvetľujú ako isté povyšovanie sa nad ním a dokazovanie, kto tu je dospelý.

Tento článok je vhodný nie len pre mamičky ale aj pre babičky. Tak určite článok pozdielajte ďalej.

 

zdroj: trendweb.sk / takprosto.cc / pixabay.com / pexels.com / flicker.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com