Všetci si mysleli, že tento muž plače kvôli svojmu novonarodenému synovi, no dôvod bol úplne iný! To vás dostane!

Kirstie je jedna z najskúsenejších fotografiek, ktoré si mamičky objednávajú na fotenie pôrodu. Má za sebou už veľa pôrodov, ktorých sa zúčastnila, no táto ponuka bola jednoznačne najzaujímavejšia.

Počas tehotenstva mala budúca mamička veľa problémov – trpela nadmerným zvracaním – Hyperemesis Gravidarum. Je to nepríjemný stav, keď žena pociťuje ťažkú nevoľnosť, neustále vracia a rapídne chudne. Má však skvelého manžela, ktorý stojí neustále pri nej. Zakaždým, keď ju štyrikrát hospitalizovali, ju v nemocnici neopustil ani na chvíľu. Rozhodli sa, že si Kirstie objednajú, aby zdokumentovala pôrod a tá odviedla skutočne nádhernú prácu.

Fotky sú tak silné, že by mohli vyhrať každú súťaž v tejto oblasti. Kirstie povedala čerstvému oteckovi, že ho stihla odfotiť, ako plače, lebo je šťastný, že sa mu narodil syn, avšak on ju zaskočil. Toto nebol ten dôvod, prečo plače.

„Takéto krásne fotky viem vytvoriť preto, že mám so zákazníkmi skvelý vzťah, ktorý si budujeme po dobu celého tehotenstva a pôrodu. Vedia, čo je mojou úlohou a že sa ich snažím zachytiť v najkrajších chvíľach ich života. Nikdy sa mi nebude páčiť, keď sa niekto vyjadrí, že pôrod je len o dieťatku. Milujem ich, no podľa mňa je to hlavne celé o matke. A nejde len o to, že zoberiem peniaze a hocičo nafotím.

Zákazníkov si starostlivo vyberám a ak mám pocit, že nejaká mamička je až príliš zraniteľná, milo ju odmietnem. Mohla by byť vhodnejšia pre niekoho iného. Skutočne sa zaujímam o emocionálnu a psychickú pohodu svojich klientoch. Tentokrát to bolo celé akési zvláštne. Klientku som brala skôr ako moju mladšiu sestru. Sledovala som ju, ako prechádza doslova peklom, neustále mala bolesť.

Mohla zomrieť už počas tehotenstva. Nabádala som ju, aby bojovala ďalej a nevzdávala sa kvôli bábätku. Jej manžel sa na ňu rok pozeral so strachom v očiach a cítil sa bezbranne. Emócie v sále boli neskutočné.“ A teraz si znovu prezrite tieto nádherné fotografie a skúste sa zamyslieť, prečo manžel tak plakal. ,, Rozplakal som sa, že som konečne na jej tvári videl úsmev šťastia po 10tich mesiacoch „

PS: „Rada by som dodala, že fotografie z pôrodu sú „novšie“typy dokumentov. Na mnohých miestach je to však stále tabu. Cieľom spoločnosti Kirstie Perez Photography je povzbudiť ženy a dovoliť im vidieť rôzne pohľady na pôrod a skúsenosti, ktoré ho sprevádzajú. Dajte im pocítiť, že ich skúsenosti sú cenné. Ľudia, uvedomte si, aká silná empatia dokáže byť. Veľký obdiv venujem všetkým matkám, ktoré prežili traumatizujúci pôrod a stále si našli dôvod na úsmev… Ďakujem, že ste sa obetovali a trpezlivo znášali pôrod.“

ZDROJ: boredpanda.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com