Všetci si mysleli, že jej odumrel mozog. Po štyroch rokoch otvorila oči a všetkých prekvapila!

Predstavte si, že nemôžete nič povedať, že sa nemôžete hýbať, že nemôžete dať znamenie, že žijete, že počujete, že ste pri vedomí. Victoria Arlenová sa tak cítila takmer štyri roky.

Príbeh Victorie Arlenovej je jedným z najpozoruhodnejších príbehov, ktoré sme počuli. V dôsledku vážnej choroby bola Victoria blízko smrti a štyri roky strávila vo vegetatívnom stave. Lekári jej nedávali žiadnu šancu na návrat do normálneho života. Victoria sa však nielenže dostala z vegetatívneho stavu, ale ukázala, koľko toho dokáže a aká je šťastná.

Victoria Arlen a jej dvaja bratia sú trojčatá, ktoré sa narodili v roku 1994. Dievča bolo vždy veľmi živé a milovalo plávanie. Nevyčnievala z radu svojich rovesníkov. Vo veku 11 rokov však ochorela. Jedného dňa sa zobudila s veľmi silnou bolesťou brucha. Najprv sa myslelo, že má črevnú chrípku. Keď však bolesť neustupovala niekoľko dní a potom aj týždňov, všetci si začali uvedomovať, že ide o niečo vážne.

Victoria veľmi pomaly strácala schopnosť pohybu, najprv prestala chodiť a potom ju odmietli poslúchať aj ostatné časti tela. Bol to pomalý a veľmi bolestivý proces prechodu do vegetatívneho stavu. Victoria dostala súčasne transverzálnu myelitídu a akútnu diseminovanú encefalomyelitídu.

Lekári jej rodičom povedali, že Victoria bude do konca života vo vegetatívnom stave. Nedali jej žiadnu šancu. Poradili im, aby ju umiestnili do domova dôchodcov. Nevedeli však, že Viktória všetko počuje. Nie je schopná nič povedať, nedokáže pohnúť ani prstom, ale všetko počuje. Victoriini rodičia našťastie urobili všetko pre to, aby svoju dcéru nestratili. V dome zariadili celú miestnosť špeciálne pre starostlivosť o chorého. Jej rodičia a bratia Victorii každý deň rozprávali, čo sa v ich živote deje. Objali ju. To jej dodalo nádej. To, čo malo prísť, však bolo veľmi nezvyčajné.

Po takmer štyroch rokoch vo vegetatívnom stave Viktória otvorila oči a zažmurkala. Bol to prelom. Konečne bola schopná komunikovať so svetom. Ukázať, že tam bola, chápala a cítila. Raz žmurkla, aby povedala „nie“, a dvakrát, aby povedala „áno“. Tak sa začal pomalý proces zotavovania.

Viktória sa konečne dokázala najesť. Začala sa hýbať. Začala tiež hovoriť, najprv to bolo nezreteľné bľabotanie, ale postupne sa jej vrátila aj reč.

Victoria bola na vozíku a chcela sa vrátiť do školy. Mala veľký počet nevybavených úloh, ale bola nesmierne motivovaná. Jej bratia nemohli uveriť, aká je ambiciózna. S ich pomocou sa jej podarilo dokončiť školu. Jedného dňa začala Victoria plávať. Jej prvé stretnutie s vodou bolo pre ňu desivé. Mala panický strach, že sa dostane do bazéna. Ale ona si obliekla záchrannú vestu a vliezla do vody. Tak sa začalo jej plavecké dobrodružstvo.

Len dva roky po svojom prebudení v roku 2012 Victoria reprezentovala USA na paralympiáde v Londýne. Získala až štyri medaily vrátane jednej zlatej.

Dievča účinkovalo aj v americkej verzii súťaže Dancing with the Stars, kde skončilo na piatom mieste.

Victoria je jednou z najmladších športových moderátoriek v americkej športovej televízii ESPN.

Jej mottom, ktorým sa riadi, je „čeliť, pochopiť, vzdorovať a prekonať“. Viktória tak vzdoruje všetkým nepriaznivým okolnostiam, s ktorými sa v živote stretáva. Jej príbeh je skvelým príkladom toho, že chcieť znamená môcť.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com