Všetci sa s ňou denne stretávame, ale nepoznáme jej široké spektrum výhod. Natrite si ju na nohy a uvidíte ten výsledok!

Je ráno, za oknami ešte tma a vy rozlepíte oči na otravný zvuk budíku. Nechce sa vám z postele a prvá vec, ktorá vás napadne je nápoj, ktorý vás prinúti fungovať. Káva. Viete, že vám dodá energiu, preberie vás a budete vďaka nej fungovať.

Vedeli ste však aj to, že kávová usadenina, ktorá vám zostane po dopití kávy je naozaj užitočná vec? Môže sa vám zísť na toľko vecí, že ju už nikdy len tak nevyhodíte! Jediné, čo musíte spraviť na to, aby vám bola užitočná je rozprestrieť ju na papier na pečenie a nechať vyschnúť.  Tak ako ju teda môžete využiť?

Celulitída:
Pozastavili ste sa niekedy nad tým, koľko prípravkov proti celulitíde obsahuje kofeín? Tak prečo si taký prípravok nevyrobíte doma oveľa lacnejšie? Budete potrebovať len kávovú usadeninu, ktorú zmiešate s olivovým olejom do primeranej konzistencie a máte hotovo. Káva má vďaka svojej hrudkovitej štruktúre výborné anticelulitídne a peelingové vlastnosti.

Vlasy:
Kávovú usadeninu si môžete naniesť priamo na vlasy, pretože ich dokáže krásne rozžiariť a vyživiť. Najlepšie účinkuje na tmavé vlasy.

Gril:
Predpokladáme, že ani vám sa nikdy nechce čistiť gril po grilovačke a robíte to s nechuťou. Ale robíte, pretože grilovanie milujete. Tento trik vám pomôže, pretože už nebudete musieť hodinu stáť nad lepkavým, zaschnutým grilom. Na hubku si naberte kávovú usadeninu a špina pôjde z grilu dole jedna radosť.

Mydlo:
Káva taktiež výborne saje mastnotu, a preto vám dokonalo vyčisti ruky. Okrem iného ich aj spevní a vyživí.

Chladnička:
Ak stále cítite z chladničky nepríjemný zápach, potom dajte kávovú usadeninu do misky a šup s ňou do chladničky. Pri najbližšom otvorení chladničky bude zápach preč.

Kruhy pod očami:
Opäť len zmiešajte kávovú usadeninu s olivovým olejom a túto zmes jemne naneste pod oči. Vytiahne vám tmavé kruhy a napne pokožku.

Mravci a osy:
Káva má špecifickú vôňu, ktorú mravci nemajú radi. Posypte ňou napadnuté miesto a už sa nevrátia. Podobné je to aj v prípade ôs. Ak vás niekde otravujú, jednoducho ich vydymte kávovou usadeninou, ktorú zapálite.

Hnojivo:
Ak sa vašim kvietkom príliš nedarí, skúste pri najbližšom presádzaní pridať od pôdy trochu kávy, pretože je bohatá na rôzne výživné látky. Uvidíte, ako krásne a zdravé vám začnú rásť.

Mačky:
Spravili si mačky od susedov druhý domov u vás na záhradke? Spravte s touto kávovou usadeninou hranicu okolo vášho pozemku a až k vám viac neprídu.

Čistiaci prostriedok:
Rovnako ako v prípade zašpineného grilu, môžete kávovú usadeninu použiť aj na špinavé hrnce, panvice, plechy alebo sporák. Výsledok bude rovnako úžasný.

Blchy:
Ak vašu mačku alebo psíka trápia blchy, potom si dajte kávu. Usadeninu z nej im po vyschnutí votrite do kože a blchy samé od seba odskáču preč.

Slimáky:
Slimáky vám ničia vašu záhradky alebo zanechávajú stopy na novom chodníku? Potom tieto miesta posypte kávovou usadeninou a zbavíte sa ich úplne ľahko.

Počuli ste už o takomto využití kávy alebo poznáte aj ďalšie? Podeľte sa s nami v komentároch o vaše skúsenosti.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ: ona.tiscali.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com