Vražedné teploty sú tu: Nenechávajte deti v aute, smrť prichádza za pár minút!

Spread the love

Príchod letných teplôt môže počas týchto dní priniesť aj rad rizík. Jedným z nich je napríklad rozpálené auto. Tam sa totiž môže teplota vyšplhať rýchlo aj  na dvojnásobok. Po niekoľkých minútach vo vozidle na priamom slnku tak dochádza k zlyhávaniu ľudského organizmu.

 

Tropické počasie nie je pre detské organizmy príliš znesiteľné, a to najmä v autách. Tam je totiž teplota oveľa vyššia a môže tak nielen dieťaťu, ale aj dospelému človeku značne ublížiť. Takýto prípad sa odohral napríklad v americkom Kansase v júni predchádzajúceho roka. Štyridsaťročná matka nechala svoju trojmesačnú dcéru na zadných sedadlách. To sa však dieťaťu stalo osudným a v rozpálenom aute zomrelo. Na svoje bábätko si matka spomenula až po štyroch hodinách spánku.

 

 

Okrem pravidelného príjmu tekutín počas horúceho počasia preto upozorňujeme práve na to, aby ľudia za žiadnych okolností nenechávali svoje deti a domácich miláčikov v uzavretom aute. Vo vozidle totiž môže pri vonkajšej teplote do tridsiatich stupňov behom pol hodiny dosiahnuť horúčava i päťdesiatich stupňov. Bez otvoreného okna tak môže dieťa zomrieť.
Fatálne následky si môže dieťa odniesť už po piatich minútach v aute. Dochádza totiž k prehriatiu organizmu a prichádza bolesť hlavy. Tým to však nekončí. Dieťaťu začne opúchať tvárové svalstvo a pomaly stráca vedomie.
Už po dvadsiatich minútach však opuchne aj mozog, ktorý začne tlačiť na lebku.
Tým prestáva fungovať centrálny nervový systém a mozgové komory sa upchávajú. Viac ako tridsať minút v aute spôsobí zlyhávanie obličiek a po štyridsiatich minútach sa do pľúc dostáva voda a krv. Za päťdesiat minút na rozpálených sedačkách dieťa umiera.

You Might Also Like