Volali ho „králičí chlapec“. Príbeh chlapca, ktorý si prešiel skutočným peklom!

Akákoľvek odlišnosť od takzvaného normálu vedie k posmechu a vo väčšine prípadov k šikane, najmä u detí.

Netrpia tým len samotné deti, ale aj ich rodičia, pretože často nevedia, ako takémuto správaniu voči svojmu dieťaťu zabrániť. Chlapec na videu to zažíva už roky.

Mladý Evan Hill, ktorý bol od prírody obdarený veľkými prednými zubami, si vyslúžil prezývku „králičí chlapec“. Žije v Christchurchi na Novom Zélande. Šikanovanie zo strany spolužiakov bolo také neznesiteľné, že sa jeho rodičia rozhodli pomôcť svojmu synovi za každú cenu. Snažili sa ušetriť peniaze na Evanovu operáciu. Po rozhovore so zubárom však vedeli, že si takúto sumu nemôžu dovoliť – nikdy by ju nenašetrili. Preto sa pokúsili zastaviť svoj dom, aby pomohli synovi.

Aké však bolo ich prekvapenie, keď zistili, že celá komunita mesta sa spojila, aby chlapcom zaplatila operáciu. Možno sa v nich pohlo svedomie za tie roky, čo sa mu vysmievali, a bohužiaľ nielen v deťoch, ale aj v dospelých. Operácia, ktorá nakoniec stála približne 2 milióny dolárov, pomohla nielen Evanovi, ale spojila aj celé mesto, ktoré sa stalo synonymom súdržnosti a priateľstva na celom svete.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite stlačiť tlačidlo „To sa mi páči“ a zdieľať ho s priateľmi a rodinou na Facebooku!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com