Vojna na Ukrajine: Ruský konvoj dlhý viac ako 60 kilometrov smeruje do Kyjeva!

Konvoj ruskej armády dlhý približne 64 kilometrov sa blíži ku Kyjevu počas šiesteho dňa ruskej invázie na Ukrajinu.

Podľa agentúry Reuters to vyplýva z čerstvých satelitných snímok americkej súkromnej spoločnosti Maxar. Dĺžka konvoja je podstatne dlhšia ako 27 kilometrov, o ktorých spoločnosť informovala počas pondelňajšieho brífingu. V Charkove alebo Ochtyrke neustále prebieha ťažké ostreľovanie.

Maxar tiež uviedol, že na juhu Bieloruska – necelých 32 km od ukrajinských hraníc – pozoroval rozmiestnenie ďalších pechotných jednotiek a bojových vrtuľníkov.
Konvoj zahŕňa stovky obrnených vozidiel, tankov, vozidiel pechoty, samohybných delostreleckých zbraní a cisterien s palivom, informoval v pondelok denník The New York Times s odvolaním sa na snímky.

Na niektorých miestach sú medzi vozidlami medzery, ale na iných idú tri vozidlá vedľa seba. Zatiaľ nie je jasné, či je cieľom konvoja centrum Kyjeva, alebo či sa tieto sily majú zúčastniť na obkľúčení hlavného mesta, uviedol denník.

Podľa ukrajinskej strany sa ruská armáda umiestnená na predmestí niekoľkokrát pokúsila preniknúť do centra mesta, ale zakaždým neúspešne. Ani šiesty deň od začiatku invázie sa im to podľa RBK Ukrajina zatiaľ nepodarilo. Podľa ministerstva obrany ukrajinské sily v pondelok pravdepodobne zostrelili päť ruských stíhačiek a jeden vrtuľník.

Ako stránka sa nestotožňujeme a odsudzujeme ruskú agresiu proti Ukrajine. VOJNA NIE JE ŽIADNE RIEŠENIE a prináša skazu pre všetkých!

zdroj: reuters.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com