Vodiči, pozor! Pripravte sa na náhodné kontroly na hraniciach! Policajti kontrolujú dodržiavanie opatrení

Zdieľajte článok na

Dnes predpoludním budú policajti náhodne kontrolovať vozidlá na vstupe a výstupe do a zo Slovenskej republiky na 40 hraničných priechodoch naprieč celým Slovenskom. Ide o preventívno-bezpečnostnú akciu na pozemných hraničných priechodoch v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Cieľom je kontrola dodržiavania opatrení v súvislosti s pandémiou týkajúcich sa povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest a karanténnych povinností osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky.

Účelom tejto preventívno-bezpečnostnej akcie je zmonitorovať situáciu na hraničných priechodoch a intenzitu dopravy. Takéto zvýšené náhodné kontroly budú na hraničných priechodoch v rôznych časoch až do nedele a budú pokračovať aj v ďalšom období.

Výsledky budú poskytnuté na rokovanie Ústredného krízového štábu tak, aby opatrenia prijímané proti šíreniu ochorenia COVID-19 boli čo najviac cielené a aby splnili svoj účel.

Ďalšie opatrenia na hraniciach budú závisieť od vývoja situácie v súvislosti so šírením tohto ochorenia na Slovensku a v susedných krajinách.

 

“Cieľom tejto preventívno-bezpečnostnej akcie je zmonitorovať situáciu na hraničných priechodoch a intenzitu dopravy. Takéto zvýšené náhodné kontroly budú na hraničných priechodoch v rôznych časoch až do nedele a budú pokračovať aj v ďalšom období,” priblížila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

 

zdroj: Ministerstvo vnútra SR

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na

You Might Also Like