Vodič zrazil muža na diaľnici: Opravoval svoje auto pri ceste! Zomrel na mieste

Muž (†46) zastavil na krajnici diaľnice R1, pretože sa rozhodol opraviť prasknutú pneumatiku na svojom aute. Zrazil ho iný vodič (33), ktorý zrejme nestihol zareagovať. Zrazený muž bol na mieste mŕtvy a vodič bol prevezený do nemocnice.4

K nehode došlo vo štvrtok na diaľnici pri Novej Bani na strednom Slovensku, kde vodič zrazil muža na okraji cesty. Podľa televízie JOJ si neskoro všimol druhého vodiča, ktorý opravoval svoje auto na kraji cesty.

Diaľnica bola v danom úseku neprejazdná a doprava bola presmerovaná na obchádzkovú trasu. Aj napriek tomu uviazlo na diaľnici mnoho ľudí v kolóne pred miestom nehody.

Zrazený muž zomrel na mieste. „Zasahujúce posádky rýchlej zdravotnej pomoci ošetrili jedného zo zranených, druhému sa už, žiaľ, nedalo pomôcť,“ povedal pre televíziu Július Pavčo, hlavný lekár slovenskej záchrannej služby.

Polícia zdôraznila, že pri oprave vozidla na ceste je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia. „Zlyhanie sa môže stať každému, tento tragický prípad by mal byť varovaním,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„V prípade poruchy je potrebné vystúpiť z vozidla, obliecť si vestu, ísť za krajnicu a umiestniť výstražný trojuholník minimálne 100 metrov pred miesto,“ opísal Peter Červenec z odťahovej služby základné veci, ktoré by mal v podobnej situácii automaticky urobiť každý vodič.

Odporúča sa tiež kontaktovať diaľničnú hliadku alebo políciu.

zdroj: televízia JOJ

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com