Vodič dostal počas jazdy pri obci Rovensko mikrospánok: Hrozivé následky

Dopravní policajti zo Senice vyšetrujú okolnosti nehody osobného auta a náklaďáku pri obci Rovensko.
V utorok poobede došlo na ceste I. triedy, medzi mestami Senica a Holíč, k čelnej zrážke auta BMW 530d a nákladného auta Iveco. Osobné auto prešlo do protismeru a 36 ročný vodič dodávky už nestihol zareagovať. Podľa vyjadrenia 21 ročného vodiča BMW, mal počas jazdy dostať mikrospánok. Pri nehode mladík utrpel zranenia, s ktorými ho RZP previezla do nemocnice. Policajti vykonali s oboma vodičmi dychové skúšky, s negatívnymi výsledkami.
Celková škoda sa vyšplhala na viac ako 16 000 eur. Cesta I. triedy bola, z dôvodu dokumentovania nehody a odstraňovania jej následkov, niekoľko hodín neprejazdná.
Polícia apeluje na vodičov, aby nepreceňovali svoje sily. V prípade, ak cítite čo i len najmenší pocit únavy, radšej zastavte a na chvíľu si oddýchnite, alebo sa poprechádzajte po čerstvom vzduchu. Mikrospánok väčšinou prichádza ako „blesk z jasného neba“ a zvykne trvať približne 3 až 15 sekúnd. Počas neho človek nevníma žiadne vonkajšie podnety. Pri jazde to znamená, že sa z vášho auta stáva, na tento čas, nekontrolovateľne sa rútiaci stroj.
Buďte zodpovední a pre pár „stratených“ minút neriskujte svoj život ani životy ostatných.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com